příroda u vás doma

Příroda u vás doma

Příroda má jen a jen pozitivní vliv na naši psychiku i zdraví. Pokud zrovna nežijete někde na samotě u lesa, obklopte se přírodou přímo ve vašem bytě či domě. Není to tak těžké. Udělejte si přírodu u vás doma.

Přírodní materiály

Nejjednodušším způsobem, jak mít přírodu neustále u sebe, je využití přírodních materiálů – na podlahu, nábytek či obložení. Takové materiály působí útulně a hřejivě a vypadají dobře. Dřevo dokonce pomáhá vyrovnávat vnitřní vlhkost místnosti. Nemusíme ale zůstávat pouze u dřeva, použijte pro svůj domov třeba kámen, hlínu nebo aktuálně oblíbený korek.

Přečtěte si také: Přírodní antibiotika, která najdete doma.

Květiny

Rostliny udělají z domu domov. I díky nim máme kousek živé přírody přímo u nás doma, což opět působí pozitivně na naši psychiku. V interiéru je dobré kombinovat malé a drobné květiny s kontrastními velkými celozelenými rostlinami. Květiny navíc umožňují kreativitu i v tom, do jakého květináče je dáte. Právě květináč se stane při troše nápadu skvělým stylovém doplňkem.

Rostlinky nemusíte jen stavět na zem, ale můžete je pověsit do závěsných květináčů, čímž ozdobíte nejen spodní části domu, ale i vrchní polovinu.

Barvy barvy barvy

Kromě materiálů a živých rostlin hraje roli také to, jaké barvy do interiéru použijete. Snažte se, aby u vás převládaly přírodní tóny, spíše zemité a neutrální, které u vás navodí pocit klidu a bezpečí.

Přečtěte si také: Jedinečné obrazy po sto kusech.