Vedení Brna podporuje neziskové organizace i jednotlivce, to dokazuje také nová kampaň

Vedení Brna podporuje neziskové organizace i jednotlivce, to dokazuje také nová kampaň

Brněnský magistrát dlouhodobě a aktivně podporuje neziskové organizace, pracovníky ze sociálních odborů i jednotlivce. Jejich práce je mnohdy neviditelná, a proto se město rozhodlo pro novou kampaň, která je má patřičně zviditelnit.

Nezisková tramvaj

Ve městě od čtvrtka jezdí nová „nezisková tramvaj“ a je součástí kampaně „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“, která má za úkol představit práci těchto organizací veřejnosti. Díky celému projektu se například dozvíte, jak v Brně neziskovky pomáhají, komu a co vše zajišťují.

70 organizací v Brně

Tramvaje jezdící v Brně tak dostaly nový kabát a uvnitř si můžete prohlédnout grafiky s doprovodnými informacemi. Zjistíte, že celkem v Brně funguje 170 sociálních služeb a tyto služby poskytuje téměř 70 organizací sociálních neziskovek. V těchto službách pracují 3 tisíce lidí a stojí za tím, že se postarají o všechny, kteří se dostanou do tíživé životní situace. A to může být skutečně každý.

Přečtěte si také: NAHLÁSILA SE VÁM KONTROLA? ZAVOLEJTE NA POHOTOVOSTNÍ LINKU!

Kromě základů se v tramvajích dočtete i o skutečných příbězích jednotlivých klientů. Infografiky se snaží bořit mýty o představách, které se mnohdy k neziskovkám váží. Zaměřují se například na problematiku sendvičové generace, péče o seniory nebo na osoby s různými handicapy.

Kampaň má šířit osvětu

Kampaň má kromě těchto důležitých informací šířit i poselství o solidaritě. Pomoc občas potřebuje každý, ať větší či menší. A díky rozsáhlé síti neziskových organizací a množství jejich služeb, se dostane pomoci snadno a rychle každému, kdo o ni požádá.