jedinečné obrazy po sto kusech

Jedinečné obrazy po sto kusech

Máte rádi umění a chtěli byste mít doma vlastní jedinečné obrazy? Český projekt 100ks umožňuje nám všem pořízení originálního uměleckého kousku z rukou českých výtvarníků. Jak to tedy funguje a jaké umělce v projektu najdeme?

Umění dostupné pro všechny

Tvůrci projektu na svých stránkách uvádějí, že 100ks.cz vznikl ze zájmu o současné české umění a touhy obklopit se jím a poznat umělce naší generace. Jelikož si uvědomují, že český umělecký trh může být pro laiky nepřehledný nebo dostupnost děl je velmi často pro lidi nemožná, rozhodli se pro produkci limitovaných edic uměleckých děl.

Umělci mladí a nejmladší

Cílem je, aby si i obyčejní lidé mohli doma vystavit umění od skutečných umělců, které je finančně nezruinuje, ale zároveň se bude jednat o kvalitní kousek, jehož součástí je dokonce i podpis autora.

Petr Vaňous, kurátor projektu, vybíral umělce a jejich díla tak, aby byla nabídka co nejpestřejší. Vybráni byli zástupci tří generací, narozených v 70., 80. a 90. letech. V nabídce najdete například obrazy od Ester Knapové, Jakuba Sýkory, Jiřího Marka nebo Marty Gruber. U všech děl se na stránkách nabízí originál, tisk, i tisk přímo v rámu.

Jedinečné obrazy

Nabídka je velmi pestrá a najde si v ní svého favorita asi každý. Autoři projektu také říkají, že vybírali díla, která by si oni sami chtěli pověsit doma. Nemůžeme s nimi víc než souhlasit.

Tak co? Už máte vybraný svůj vlastní originál?