Hasiči na Brněnsku

Hasiče na Brněnsku potěší nová stanice za desítky milionů korun

Hasiči z Rosic na Brněnsku se dočkají nové stanice, která vyjde na téměř 89 milionů korun. Ta současná už totiž nevyhovuje požadavkům na moderní hasičskou stanici. Slavnostní poklepání základního kamene se uskutečnilo 24. ledna. V místě, kde se plánuje stavba nové stanice, je již staveniště. Hotovo by mělo být již v lednu 2023.

Na stanici slouží aktuálně 30 hasičů, kteří se střídají ve třech směnách a jeden velitel stanice. Díky své strategické poloze jednotka často zasahuje u dopravních nehod na dálnici D1. Za loňský rok vyjížděla dohromady k 544 zásahům. Počet hasičů by měl na nové stanici zůstat stejný. Současná hasičská stanice je však v centru města, ta nová bude na jeho okraji.

Podle generálního ředitele Hasičského záchranného sboru (HZS) ČR Vladimíra Vlčka je potřeba rekonstruovat a stavět hasičské stanice po celé zemi.

Na jihu Moravy působí přibližně tisíc profesionálních hasičů. Za poslední roky zasahují zhruba u 12 tisíc nehod ročně. Loni například několik týdnů pomáhali s odklízením následků škod, způsobené tornádem na Břeclavsku a Hodonínsku.