Divadlo

Na úřad nebo do divadla. Vozíčkáři se díky videím pohodlně dostanou do veřejných institucí

Projekt zvaný Brno je i moje město realizuje ParaCENTRUM Fenix s finanční pomocí města Brna. Nezisková organizace plánuje i letošní rok pokračovat s natáčením videí, která mapují bezbariérovost v Brně.

Občanská a sociální organizace ParaCENTRUM Fenix spolupracuje s lidmi po úrazech míchy. Pomocí sociálních a zdravotních programů pomáhá lidem vypořádat se s novou životní situací. Organizace se zabývá také faktickým mapování bezbariérovosti Brna. Právě díky dotaci mohou praktická videa pro handicapované lidi vzniknout.

Brno pomáhá

Projekt Brno je i moje město se letos koná již po šesté v řadě a město ho podpoří finanční částkou 150 tisíc korun. Tříminutová instruktážní videa dokumentují bezbariérovost veřejných objektů z praktického hlediska. Letos se plánuje natočit pět až šest videí. Průvodcem krátkých spotů je vozíčkář, který sledujícím ukáže nejrychlejší a nejsnazší cestu divadlem, úřadem či jinou veřejnou budovou.

Videa natáčí ParaCENTRUM Fenix pod dohledem a vedením odborníka. Na vytváření krátkých spotů se však podílejí také samotní lidé s tělesným postižením. Ve videích vystupují jako herci nebo pracují jako grafici, technici či pracovníci dalších postprodukčních oborů. Již zveřejněná videa najdete na webu organizace či na stránkách jednotlivých institucí, ve kterých se spoty natáčely.