násilí jde zastavit

Zvládání vzteku je klíčové pro zastavení násilí

Brněnská organizace Spondea již delší dobu upozorňuje na to, jakým způsobem pracovat s násilím ve vztazích. Nejen, že aktivně pomáhá těm, na kterých násilí pácháno, ale pracuje i s osobami, kteří se ho dopouštějí. Právě to, že se i původcům násilí bude pomáhat, může vést k zastavení násilí.

Jen facka neexistuje

„Byla to jen facka.“ Ale nic jako „jen facka“ neexistuje, vždy se jedná o nekontrolovatelný projev určitého násilí. Lidé se totiž běžně nefackují. Cílem programu Chci ovládnout vztek, který Spondea propaguje, je vytvoření bezpečného prostoru bez předsudků, kde se budeme moci bavit o vzteku i případné eskalaci v násilný projev.

Přečtěte si také: Tichá vína se i tentokrát vyhnula zdanění!

Násilí není jen fyzické

Důležité je zmínit, že násilí není jen fyzického rázu, ale i psychického nebo ekonomického. Vzpomeňte si, kdy naposledy jste se naštvali tak, že jste řekli něco, co druhému schválně ublížilo. I s tím se dá pracovat, jestliže si uvědomíme, že se vztekem lze pracovat a řešit ho, jako každou jinou emoci.

Chcete ovládnout vztek?

Program Chci ovládnout vztek je víkendový kurz pro muže, kteří chtějí aktivně pracovat se svou emocí. Skupina je určena pro muže, kteří mají problém se zvládáním vzteku, případně ublížili svému blízkému, a může se jednat pouze o křik, vyhrůžky nebo i násilí.

Skupina přináší prostředí, ve kterém nikdo nikoho neodsuzuje. Problém se prakticky probírá a nabízí se určité techniky a řešení, jak jej zvládat. Důležité je vůbec porozumět, proč nás něco tak moc rozčílí a jak s tím pracovat.

Pomocí je také to, že se ve skupině sejde více lidí, kteří mají podobné trable, ale i cíle, a to vytváření lepších vztahů, ale i zvládání svých emocí a jejich projevů.

Zaujal vás tento program? Neváhejte se organizaci Spondea ozvat. Skupina je bezplatná.