Soutěž vín

Růžová vína z Moravy zabodovala na soutěži ve Španělsku

Ve druhém ročníku španělské soutěže zvané Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session, jež se zabývá růžovými víny, uspěli zástupci z Moravy. Jejich vína získala titul šampiona polosuchých růžových vín včetně dalších osmi medailí.

Soutěž proběhla ve španělském Valladolidu a zúčastnilo se v ní 1 170 růžových vín z celého světa. Mezi různorodými vzorky vín zaujaly porotu ochutnávky z vinařství Znovín Znojmo, které se stalo nejúspěšnějším moravským zástupcem v soutěži. Kromě titulu šampiona a velké zlaté medaile pro víno πnot noir 3,14 Rulandské modré Rosé, získalo ještě další dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Vítězem polosuchých růžových vín se stal představitel řady kulatých pinotů. Při výrobě tohoto druhu vína se vždy propojuje a zúročuje ušlechtilost a potenciál starobylé odrůdy Rulandské modré, možnosti špičkové technologie, která umožňuje chladit surovinu na 3,14 °C, a také samozřejmě cit a um vinařů, jak potvrdil také samotný výrobní ředitel Znovínu Znojmo Karel Matula.

Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Seasion patří k jedné z největších mezinárodních soutěží vín, která se koná vždy před začátkem jara. Ze soutěže se do Česka vrátilo celkem osm oceněných vín. Zlatou medaili získal například Bohemia Sekt za svůj Sekt Prestige rosé brut 2019.