elektromobily

Elektromobily na Moravě dostávají zelenou

Elektromobily se stávají stále oblíbenějšími, a tak se tomuto trendu začínají přizpůsobovat také města na Jižní Moravě. Pro pohodlnější a snadnější dobíjení proto v kraji přibydou nové nabíjecí body, které budou rovnoměrně rozmístěné tak, abyste si mohli dobít auto kdekoliv.

Za poslední rok v kraji přibylo 133 nových dobíjecích bodů, v růstu se ale bude i nadále pokračovat. Elektromobily jsou totiž stále oblíbenější a lidé se s nimi více sžívají. Mezitím, co se elektromobil nabíjí, si cestující zkrátka dají pauzu na svačinku či kafe a poté mohou pokračovat v jízdě dál. Zatímco ještě před pár lety by bylo auto obtížné jen tak někde nabít, aktuálně dobíjecích stanic rapidně přibývá.

Vedení v kraji dává zelenou

Zastupitelé na jižní Moravě dávají této ekologické formě také zelenou a podporují další zřizování stanic. Nejrychlejší dobíjecí stanici v Česku najdete dokonce přímo v Mikulově. V této stanici stačí pouhých 10 minut nabíjení na to, abyste ujeli dalších 200 kilometrů.

Přečtěte si také: FESTIVAL PLANET JE TU S DALŠÍM UNIKÁTNÍ ROČNÍKEM!

Aby se i nadále trend posouval dopředu, je třeba jej podpořit právě vznikem dalších dobíjecích stanic. Elektromobily pak budou pro více lidí atraktivnější a pohodlnější, než je tomu doteď.

Nadstandardní situace

Podle čísel a statistik má přitom Česko jednu z největších sítí nabíjecích stanic na počet elektroaut v Evropě. Jenom ke konci března bylo na jižní Moravě zaregistrováno 1512 elektromobilů a připadalo na ně 449 dobíjecích bodů, což je velmi nadstandardní počet. A další stanice přibydou. Jen tak mají elektromobily šanci překonat klasické vozy.

Přečtěte si také: Franchising a jeho nabídka v Česku