Jak bezpečně nakupovat na internetu

Jak bezpečně nakupovat na internetu?

V současné době je nakupování přes internet čím dál populárnější. Není se čemu divit, dneska upřednostňujeme to, co je rychlé. Snažíme se, abychom ušetřili trochu času, což se nám díky internetovému nakupování může podařit. V současné době nakupujeme přes internet hlavně potraviny, protože díky tomu nemusíme stát hodiny ve frontách u pokladen. Kromě potravin nakupujeme taky oblíbené oblečení, nábytek nebo elektroniku. Je však nutné mít na paměti, že i toto nakupování může být dost nebezpečné.

Díky tomu, že se neustále zvyšuje poptávka po internetových obchodech, že se platí přes internet kartami čím dál víc, zvyšuje se taky počet podvodníků, kteří zakládají falešné e-shopy, aby nás obrali o naše peníze. Přinášíme vám pár tipů, díky kterým lehce poznáte, že je internetový obchod podvodem. Taky vám přinášíme rady a tipy, jak bezpečně na internetu nakupovat.

Jak poznáte, že je e-shop podvodný?

Pokud nakupujete na e-shopu, který má špatné grafické provedení, už to by mělo být pro vás jistým alarmem, že něco není v pořádku. Jistě, některé e-shopy mohou být v začátcích, tudíž nemusí mít dostatek peněz na profesionálního grafika, ale pokud v internetovém obchodě chybí smluvní podmínky a chybí taky potřebné kontakty či vám nikdo na emaily neodpovídá, je něco špatně.

Jistým alarmem mohou být i příliš nízké ceny, které se stále snižují.

Jak bezpečně nakupovat na internetu?

Nyní přistupme k tomu, jak bezpečně nakupovat přes internet. Rozhodně bychom nikdy nikomu neměli sdělovat své heslo k účtu na daném e-shopu. Mnoho e-shopů nabízí možnost „zapamatovat si kartu“, aby byl příští nákup rychlejší, což mnoho z nás využívá. Pokud byste někomu dali své heslo, lehce by si mohl nakoupit oblečení za vaše peníze.

Taky je třeba si kontrolovat výpisy z účtů. Pokud máte podezření, že z vašeho bankovního konta mizí peníze (třeba po malých částkách), raději si vždy co měsíc zkontrolujte vaše výpisy z účtů.