Pronájem bez RK

Najděte si pronájem, aniž by se vám do toho pletla realitka

Než si koupíme svůj vlastní dům nebo byt, většinou bydlíme v pronájmu. Je to skvělý způsob, jak zjistit, jestli si s naším spolubydlícím, kterým většinou bývá partner či partnerka, rozumíme, jestli s ním dokážeme do budoucna žít. Kromě toho je taky bydlení v pronájmu jakousi zkouškou, která nám ukáže, jestli jsme nebo nejsme schopni splácet hypotéku. Pokud nejsme schopni splácet nájem, bohužel nejsme schopni splácet ani hypotéku. Jenže při hledání toho pravého pronájmu se nám do cesty bohužel připlétá i realitní kancelář.

Proč bychom se měli vyhnout realitní kanceláři?

Realitní kanceláře jsou pro vás jenom peníze navíc. Většinou jsou dneska realitní kanceláře vyčůrané a přičítají si k ceně nájmu a k ceně vratné zálohy ještě provize, která obvykle činí dvojnásobek nájmu. Jsou to skutečně peníze navíc, které si v dané chvíli při podepisování smlouvy nemůže jen tak někdo dovolit. Většinou tak tak složíme kauci společně s prvním nájmem.

Naštěstí existuje tolik skvělých webů, které jsou pro nás jako stvořené! Tyto weby si dávají pozor na realitní kanceláře a nechtějí se s nimi zaplétat. Přece jenom i féroví lidé se v tomto rychlém a doslova prolhaném světě bohužel najdou.

Kde hledat pronájem, aniž by se nám do toho pletla realitka?

Takový pronájem bez realitní kanceláře najdeme například na facebookových stránkách. Zde najdete pronájem skutečně skvělý! Většinou nabízejí svůj byt současní nájemci, kteří potřebují za sebe náhradu, tudíž od nich dostanete i informace o zdejších obyvatelích či o tom, jaké jsou v celém paneláku vlastně zvyky.

Je však nutné zmínit, že do facebookových skupin se dávají nájmy skutečně atraktivní, což znamená, že jsou rychle fuč! Pospěšte si a raději nikdy dlouho nerozmýšlejte.

Kromě Facebooku můžete najít skvělé pronájmy taky na webových stránkách ulovdomov.cz nebo třeba bezrealitky.cz. Zde však nenajdete tak výhodné pronájmy, jako na facebookových stránkách – bohužel. Lidé zde spoléhají na to, že pronájem rychle potřebujete, proto se nebojí nabídnout vyšší cenu. Inzerát se navíc zobrazuje dlouhodobě, lidé si ho tak budou všímat neustále.