kam na výlet v okolí brna

Kam v Brně na letní výlety?

Dětem už se blíží prázdniny a sluníčko už pořádně hřeje. Léto se blíží a s ním i každodenní plánování, kam si tentokrát zajedete na výlet. Pokud už vám došly nápady, máme pro vás několik tipů, která místa v okolí Brna stojí za návštěvu.

Hrad Veveří

Hradní areál najdete na soutoku řeky Svratky a potoka Veverky kousek od Brněnské přehrady. Kdysi byl hrad sídlem moravských markrabat pro jejich lovecké výjezdy. V rámci výletu si můžete zvolit také prohlídku hradu z vícero okruhů. Samostatně bez průvodce si ale také projdete všechna nádvoří hradu, včetně všech ochozů a Prachové věže. Okruhy s průvodcem vás provedou oficiálními i soukromými pokoji šlechticů.

Přečtěte si také: Tichá vína se i tentokrát vyhnula zdanění.

Mandloňové sady

Pro výlet do mandloňových sadů je právě teď ideální doba, protože si užijete pohledy na rozkvetlé stromořadí. V roce 2012 vznikla v Hustopečích také rozhledna, která se v mandloňových sadech tyčí. Mandloňové sady jsou přitom v Česku velkou botanickou raritou, která tvoří narůžovělé moře obklopující rozhlednu. Mimo mandloní z rozhledny uvidíte také Pálavské vrchy a nádrž Nové mlýny.

Divocí koně v Podyjí

Výlet do Národního parku Podyjí na Znojemsku bude bavit zejména vaše děti. Nachází se zde totiž rezervace s divokými koňmi, kteří mají za úkol udržovat místní krajinu. Divocí koně totiž spásají veškerou trávu i náletové dřeviny. Konkrétně koně uvidíte na Havranickém vřesovišti, které připomíná stepi, a na Mašovické střelnici. Na obou lokalitách najdete kromě nich také vzácné druhy květin a motýlů.