Kokosový olej a jeho využití

Kokosový olej – znáte všechna jeho využití?

V dnešní době si dáváme velice záležet na tom, abychom zdravěji jedli. Přece jenom žijeme ve světě, ve kterém jsme neustále sváděni mnohými laskominami, které zrovna neprospívají našemu zdraví. Zdravé stravování však nejsou jenom saláty, které si zakoupíme v obchodech, ale je to také jídlo, které si můžeme doma lehce uvařit. Pokud se zajímáte o zdravé stravování, tak moc dobře víte, že při zdravém vaření se neobejdete bez kokosového oleje. Jenže tento geniální produkt má mnoho jiných využití – nepoužívá se jenom ke zdravému vaření.

Kokosový olej dneska koupíte takřka všude. Koupíte ho v drogeriích, ale taky i ve zdravém stravování nebo například v různých BIO prodejnách. Jeho využití je skutečně fantastické, jenom málokdo ví, na co se všechno dá využít. Pojďme si zmínit několik způsobů, jak s ním můžeme naložit v domácnosti.

• vaření

Samozřejmě si nejdříve zmiňme vaření, když už jsme ho tak nakousli. Zdravé vaření je aktuální trend, který prospívá našemu zdraví. Kokosový olej je skvělý například při smažení, kdy nepáchne a kdy se hlavně nepálí. Kromě toho je nutné vědět, že se kokosový olej používá i do smoothie nápojů nebo třeba do zdravých buchet či jiných podobných dobrot. Díky němu tak můžete mlsat, aniž byste se cítili jakkoliv provinile.

• proti lupům

V současné době nás může sužovat skutečně mnoho, mnoho problémů, které nám komplikují život. Ženy jsou opatrné hlavně na svůj vzhled, ale většinou jim vzhled zkomplikuje například akné nebo ucpané póry či nějaká vyrážka na obličeji nebo černé tečky. Kromě toho se taky můžou vyskytnout lupy, které kazí vzhled hlavně tehdy, když jste oblečeni do černého. Jenže s lupy se velice těžce bojuje – ovšem ne s kokosovým olejem. Pokud si ho budete pravidelně mazat a masírovat do pokožky hlavy, tak po pravidelném používání lupy dočista zmizí.

• proti suché pokožce

Mnoho lidí se taky trápí se suchou pokožkou. Suchá pokožka nás trápí většinou na nohou nebo na rukou, ale málokdo sežene takový skvělý krém, který by se suchou pokožkou takřka ihned zatočil. Naštěstí existuje něco, co se suchou pokožkou zatočí, pokud ho budete pravidelně používat – je to kokosový olej, který dokonale hydratuje pokožku.