Jaké jsou povinnosti pronajímatele nemovitosti týkající se BOZP?

Jaké jsou povinnosti pronajímatele nemovitosti týkající se BOZP?

Nemovitosti jsou v současné době považovány doslova za zlatý důl. Lidé, pokud mají naspořeno dostatek financí, investují právě do nemovitostí a své nemovitosti pronajímají dál, a to za opravdu šíleně vysoké sumy. Nicméně jen málokterý pronajímatel nemovitosti si uvědomuje, že se na něj vztahují jisté požadavky a povinnosti týkající se BOZP. I pronajímatel nemovitosti zkrátka musí mít BOZP vyřešeno, přes to zkrátka nejede vlak. 

Mnozí lidé se domnívají, že dodržovat BOZP a mít všechno týkající se BOZP vyřešené, je povinnost jen zaměstnanců a jejich zaměstnavatelů. Ovšem není to tak úplně pravda. I pronajímatelé nemovitostí mají několik povinností, které je třeba dodržovat a které souvisí s bezpečností práce. Jaké povinnosti to jsou?

Povinnosti pronajímatele nemovitostí

To nejdůležitější, co je povinen pronajímatel nemovitostí zajistit, je, aby objekt byl provozuschopný a aby vyhovoval účelu, k němuž je pronajímán. Pokud je pronajímán jako kancelář, pak musí vyhovovat kancelářským pracím. Pokud je pronajímán jako byt, musí vyhovovat každodennímu životu. 

Každý pronajímatel nemovitosti se domluví na jistých podmínkách pronájmu a ty pak zaznamená do nájemní smlouvy. Nájemní smlouvou se pronajímatel nemovitosti zavazuje přenechat nájemníkovi nemovitost v takovém stavu, aby ji bylo možné užívat k ujednanému či obvyklému účelu. Nájemce se zase zavazuje nemovitost udržovat v takovém stavu, aby bez problém sloužila k užívání, k jakému byla pronajata. A samozřejmě pronajímatel se také zavazuje nájemní smlouvou k tomu, aby se zajistilo nerušené užívání věci po dobu celého nájmu. 

Chcete pronajmout nemovitost a nevíte si rady s BOZP?

Pokud si ani po přečtení článku nevíte rady s BOZP, obraťte se na firmu Extéria, která vám se vším, co se týká BOZP a PO, poradí. Firma je předním poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO v Česku i na Slovensku, nejen na internetu se dočtete o zkušenostech s firmou v recenzích a referencích