Darujte dětem jiný dárek než elektroniku

Darujte dětem pod stromeček něco jiného, než elektroniku

Vánoce jsou těmi nejdražšími svátky v roce. Každým rokem jsou tyto svátky dražší a dražší, jenom málokdo si na ně nemusí šetřit dopředu. Nejen, že každým rokem je všechno dražší, ale taky si rok od roku přejeme hodnotnější a hodnotnější dárky. Například děti si už nepřejí plyšové hračky nebo auta, ale přejí si elektroniku, což pro děti, které jsou ve školce nebo které jsou na prvním stupni základní školy, není zrovna nejvhodnější dárek. Buďte proto kreativní a dopřejte jim dárky, které je pobaví, něco naučí a na kterých se nestanou závislí.

Takových dárků samozřejmě existuje nespočet, jenom málokterého rodiče něco kreativního napadne. Přinášíme vám proto pár tipů, jaké dárky letos malým dětem pořídit. Elektronice se samozřejmě vyhneme.

• Deskové hry

To nejlepší, co jim můžete dát, je nějaká desková hra. Ta slouží po několik let a má z nich radost celá rodina. Existuje dneska mnoho zajímavých her, které děti nadchnou! Jsou nejen graficky skvěle ztvárněné, ale taky jsou velice poutavé svým příběhem. Děti milují hlavně putováno loupežníků nebo taky hru s dinosaury.

• Autodráha

Pokud máte doma malé kluky, těm uděláte největší radost velkou autodráhou. Autodráhy dneska nejsou sice nejlevnější, ale je to dárek pro všechny vaše děti, nejen pro jednoho. Děti se na této autodráze skutečně zabaví, navíc se zcelí.

• Dům pro panenky

Holčičkám naopak uděláte největší radost, když jim koupíte dům pro panenky. Opět to není jeden z těch levných dárků, ale opět to může být dárek pro všechny vaše dcerky. Mohou si opět s tímto hrát společně, opět utužíte jejich sourozenecké pouto.

• Puzzle

Abyste prověřili jejich dovednosti a zase je trochu něčemu naučili, měli byste jim koupit puzzle. Puzzle by mělo umět skládat každé dítě, je to skvělá možnost, jak cvičit jejich logické myšlení a jejich představivost.