Brno si posvítí na neplatiče v městské hromadné dopravě

Černí pasažéři brněnské městské hromadné dopravy mají po srandě. Dopravní podnik spouští speciální revizorské akce, které si posvítí na neplatiče. Tuto informaci potvrdil pro brněnský Deník generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.

Každý revizor má svou linku

Pro co nejvyšší efektivitu kontrol a odhalení co nejvíce neplatičů se revizoři rozdělili a každý z nich má „svou linku“. Toto se zdá jako úspěšné řešení, neboť už během pěti kontrol revizoři prověřili téměř 20 tisíc cestujících ve 1290 spojích. Z těchto počtů je míra cestujících bez platné jízdního dokladu zhruba 3 až 5 procent. Nárůst této míry zaznamenali revizoři během nočních rozjezdů, téměř o trojnásobek.

Ve dne i v noci

Kontroly budou probíhat pravidelně, a to nejen na nočních linkách, ale i těch denních. Dopravní podnik města Brna plánuje i kontroly přímo na zastávkách městské hromadné dopravy.

Ježdění načerno není jediný přestupek

Je taky nutné podotknout, že nezaplacená jízdenka není jediným prohřeškem, se kterým se setkáváme v městských hromadných prostředcích. Jedná se také o špinavý oděv, konzumaci potravin a nápojů ve vozech a v těchto letních horkých dnech to může být i nedostatečná hygiena a obtěžování spolucestujících zápachem.