aquapark

Zdražování energií řeší i největší aquapark

Aqualand Moravia je aquapark nacházející se v Pasohlávkách. Jedná se o největší aquapark v České republice, ve kterém najdete hotel, wellness centrum, restauraci i koutek se solnou terapií.

Aktuálně je areál uzavřený z důvodu plánované renovace, která se nese v duchu rozšiřování. Na webových stránkách najdeme dokonce informaci o tom, že úprav bude více než třicet. Aqualand je zavřený od 2. listopadu a tato „pauza“ bude trvat asi 6 týdnů, návštěvníkům je ovšem slíbeno, že budou moci nové atrakce vyzkoušet ještě letos. Úpravy se týkají také hotelu Aqualand Inn a wellness, ovšem tyto části budou dostupné už 17. listopadu 2022.

Opravy byly chytře naplánovány na období, které patří kvůli zdražování energií k těm nejnáročnějším, a zároveň z hlediska návštěvnosti k nejslabším. Ceny se provozovateli aquaparku zvýšily až o pětinásobek!

Bazénová krize

Krize energií se dotkne i jiných vodních světů, třeba i obyčejných plaveckých bazénů. Všechny kryté bazény či koupaliště měly ceny energií zafixované, fixace jim ovšem na podzim skončila a teď musí čelit rapidnímu nárůstu cen. Například ten v Podolí má namále. Provoz bazénů je velmi nákladná záležitost a nejeden majitel těchto zařízení jedná s vládou o nějaké formě podpory. Někteří už určitě přemýšleli také o uzavření bazénu alespoň na zimní období, jiní jsou donucení razantně snížit teplotu vody a ostatních prostor. Voda by se měla snížit z 26 stupňů asi na 22 stupňů Celsia.

Zdražování vstupného jako řešení této krize nepřipadá v úvahy, protože návštěvnost v těchto měsících už je sama o sobě dost nízká. Navíc museli provozovatelé zdražit vstupné asi o čtvrtinu už v době koronavirové krize, další zvyšování by tedy mohlo přinést ztrátu těch posledních zákazníků.