Je třeba si na důchod šetřit

Je třeba si na důchod šetřit?

V České republice se aktuálně potýkáme s velice nízkou nezaměstnaností. Pro českou ekonomiku je to samozřejmě skvělé! Jenže pro zaměstnavatele to tak skvělé bohužel není. Zaměstnavatelé jsou mnohdy doslova zoufalí, protože nemají, kým by obsadili volná pracovní místa. Dokonce se snaží shánět pracovní sílu v zahraničí, ale bohužel do Česka se cizinci zatím zrovna nehrnou. Zaměstnavatelé tak museli přistoupit k razantnímu kroku, a sice k tomu, že začali svým zaměstnancům přidávat na výplatních páskách. Češi se tak stávají čím dál bohatší, ovšem je škoda, že místo šetření utrácejí.

Každý z nás by měl mít jistou železnou zásobu, která tu bude vždy, když bude nejhůře. Taková železná zásoba se hodí například pro situace, kdy přijdete o práci nebo kdy nepříjemně marodíte. V té době se najednou váš pravidelný příjem stopne a vy jste rádi, že máte něco odložené stranou.

Kromě těchto dvou situací nám může železná zásoba být velice užitečnou v době, kdy například někdo umře. Pohřeb není zrovna levná záležitost, ví to každý, kdo takovou smuteční událost zařizoval. Pokud chcete, aby váš blízký odešel tak, jak se patří a se vší grácií a pompou, určitě mu koupíte krásnou rakev, uspořádáte smuteční hostinu, následně něco stojí i zpopelnění případně položení do země. Všechno bohužel dneska dost stojí, bohužel. Konkrétně takový pohřeb se může vyšplhat až do několika desítek tisíc korun.

Samozřejmě to není jediná událost, na kterou by se mělo šetřit.

I šetření na důchod je potřeba

Je třeba si šetřit například na důchod. Mnoho z nás má bohužel nasazené růžové brýle a myslí si, že důchod se za několik let zvýší do částky průměrné hrubé mzdy, ale není to tak. Důchod se sice stále zvyšuje, ale jenom o pár set korun.

Jaká je nyní výše důchodu?

V současné době ženy dostávají důchod v částce něco přes deset tisíc korun, pánové se mohou radovat z třinácti tisíc korun. Pokud se však v důchodu nechcete zrovna dvakrát omezovat, měli byste si na toto období života patřičně šetřit.