Havarijní pojištění

Jak lze na havarijním pojištění ušetřit tisíce?

V současné době je skutečně důležité, abychom měli pojištění. Stát se přece může mnoho věcí, díky kterým se nám může svět otočit doslova naruby. Pojištění domácnosti je důležité proto, že matka příroda je nevyzpytatelná. Jistě si ještě vzpomínáte na vichřici Herwart, která se během podzimu přehnala Českou republikou. Stejně tak je zapotřebí mít havarijní pojištění, protože nehody a havárie jsou na pořádku každého dne. Bohužel u havarijního pojištění se většinou necháváme nachytat a platíme více, než máme.

V nedávné době se ukázalo, že Češi skutečně platí pojišťovnám na havarijním pojištění více, než je potřebné. Specialisté a oborníci tak upozorňují veřejnost na to, že by si měli své havarijní pojištění projít, popřípadě udělat pár razantních změn, díky kterým by mohli ročně ušetřit i několik tisíc korun.

Jak to obvykle bývá?

Obvykle pojišťovny přijdou s tím, že se výše pojistného vypočte z aktuální ceny vozu. Vám to přijde jako férová nabídka, jenže v době, kdy dojde například ke krádeži vozidla, se vám nevyplatí ani zdaleka taková částka, s jakou jste počítali. Výše, kterou platíte, tak platíte naprosto zbytečně.

Pokud si říkáte, že vám pojišťovna určitě sníží výši pojistného, když je to pro vás nevýhodné, tak se pletete. Pojišťovny už dávno nejsou nejlepšími přáteli a už odedávna z nás chtějí vytáhnout, co nejvíce můžou.

Uvědomte si, že my Češi zbytečně platíme ročně na havarijním pojištění něco přes čtyři miliardy korun, což je obrovská suma peněz, kterou z vlastní kapsy dávat rozhodně nemusíme.

Pomůže vám přepočet

Podle odborníků to nejlepší, co můžete udělat, je držet si přehled. Abyste ušetřili tisíce korun ročně, tak stačí, abyste si jednou za čas projeli trh pojišťoven a srovnali si nabídky. Poté vám pomůže přepočet, který se vám mimo jiné vyplatí i u povinného ručení.

Pokud zjistíte, že někdo má výhodnější nabídku, tak stačí vyčkat, kdy bude mít vaše smlouva takzvané výročí, což je den, ke kterému má být smlouva uzavřena. Už dva měsíce předem ji můžete vypovědět a nahradit ji jinou – pro vás výhodnější smlouvou.