Útulnější bydlení

Jak udělat vaše bydlení útulnější?

V dnešní době plné shonu je někdy těžké najít si dostatek času, abychom dostatečně pečovali o naše bydlení. Zabezpečujeme tak často hlavně záležitosti nezbytné pro chod bytu a úklid, ale na to, abychom udělali naše bydlení útulné, už nezbývá moc času.

Zařídit si ale bydlení tak, aby bylo útulné, není příliš náročné. Je třeba se jen zamyslet nad některými maličkostmi, o kterých se nyní dozvíme více.

Světlo

Základním prvkem, který výrazně ovlivní Vaše vnímání interiéru je světlo a také barvy, které s ním souvisejí. Vaše nálada bude určitě značně ovlivněna také jasem světla. V každé z místností byste tak měli mít jeden hlavní světelný zdroj, který bude vždy vydávat jasné světlo. Dobrým nápadem je také zakoupit menší světlo, např. stojací lampu. S tou si doma můžete vytvořit intimnější atmosféru. Mnohé z lamp navíc mají dvě i více zářivek, také síla svícení jde různě upravovat a můžete tak dosáhnout hned několika „atmosfér“, jež Vaše bydlení osvěží.

Stěny

Úprava stěn je taktéž velmi efektní. Může se jednat o osvěžení „nudněji“ vypadající místnosti nějakou vhodnou barvou, vybílení tmavšího kouta barvou bílou, nebo konečně, využití tapet nebo interiérových plakátů. V současnosti seženete úžasné tapetové vzory, plakáty i nálepky do bytu téměř všude. Ne jen v kamenných prodejnách a velkých supermarketech, ale také na internetu. Stačí si jen vybrat, jaký motiv se Vám líbí.

Květiny

Zeleň je pro byt takřka nutností… Působí svěžeji, živěji, útulněji, prostě tak, že v bytě někdo žije. Navíc zelené listy byt projasní a květináče, tak ty jsou vlastně bytovým doplňkem, který můžete kombinovat s ostatními bytovými prvky.

Obrázky a obrazy

Není nic jednoduššího než si vytisknout nebo nechat vyvolat pár fotek z dovolených, nebo obrázku co se Vám zalíbily na internetu, pořídit si pár pěkných rámečků a dát to všechno dohromady! Zaprvé budete mít příjemné okamžiky, které jste zažili vždy nablízku, zadruhé se jedná o pěknou dekoraci.