Jak se správně starat o orchideje?
K tomu, aby byla domácnost útulná a zařízená, nám mohou pomoct pokojové rostliny. Jsou to skutečně nedílné součásti domácnosti, které nesmíme postrádat. Mnoho lidí se do pěstování květin nepouští, protože se bojí, že jim brzy umřou. Ovšem existují i druhy květin, které jsou vhodné pro zahradníky-amatéry. K těmto druhům rostlin patří převážně stálezelené rostliny, jako je například monstera nebo dracena. Jestliže si však troufáte na něco trochu jiného, na něco kvetoucího a barevnějšího, měli byste si pořídit orchideje. Je to však květina, o kterou se musíte starat opravdu důkladně.
Orchideje jsou známé snad po celém světě. Jsou to krásné rostliny, které milují hlavně ženy, ale hodí se i jako dárek pro muže ke kulatým narozeninám. O orchideje se však musíte starat jinak než o jiné kvetoucí květiny. Orchidej vyžaduje vlastní substrát, vyžaduje jiné zalévání a potřebuje si najít své místečko, na kterém se bude cítit dobře.
Pokud jste si orchidej koupili nebo jste ji dostali jako dárek a pokud nevíte, jak se o ni starat, přinášíme vám takový manuál, díky kterému vám budou dělat krásu dlouhodobě.
Po klasické hlíně nesahejte!
Naprostí amatéři v zahradnictví by nejspíše udělali to, že by orchidej zasadili do klasické hlíny pro pokojové rostliny, která se prodává běžně v obchodech. Jenže to by byla první a poslední chyba, jaké by se při pěstování orchidejí dopustili. Orchidej patří do svého vlastního substrátu – taky ho koupíte v květinářstvích či v hypermarketech či v kamenných prodejnách se zahradním zbožím. Jsou to takové hliněné kamínky, dalo by se říct, které jsou speciálně pro orchideje.
Jak se zalévají?
Orchideje nikdy nezalévejte klasicky do květináče či do mističky pod květináčem a nenechávejte je namočené v zálivce. Orchideje je třeba do vody jenom vložit, nechat je napít a pak je z vody vytáhnout. Nejlépe uděláte, když je jednou týdně vytáhnete z květináče, namočíte do lavoru s vodou a po chvíli je zase vyndáte. Takto nezapomenete vodu vylít, tudíž vám rostlinka neuhnije.