Na Vánoce dejte přednost klasice

Letos na Vánoce dejte přednost klasice

Vánoce jsou svátky pohody a klidu, ovšem než odbije Štědrý den, doba před Vánocemi je spíše hektická, uspěchaná, nervózní. Abyste si na chvilku od toho předvánočního shonu odpočinuli, vydáváte se na vánoční trhy, kde na malou chvilku zapomenete na starosti a problémy, které vás sužují. Pokud už však máte napečeno, uklizeno a nakoupeno, možná na trzích hledáte vánoční inspiraci. Přece jenom potřebujete nějak vyzdobit dům a na trzích je mnoho krásných věcí, jimiž můžete dům ozdobit. Pokud byste letos ocenili nějaký tip, co byste neměli zapomenout koupit do vánoční domácnosti, pár takových vám přinášíme!

K vánočnímu ozdobení patří klasické žárovičky a světýlka, která zavěsíte na dům. Kromě toho však musíte popřemýšlet nad tím, jak ozdobíte štědrovečerní tabuli. Nemusíte si letos kupovat různobarevné nádobí, které bude vypadat spíše kýčovitě než vkusně a elegantně. Raději vsaďte na klasiku. A co se týče vánočních dekorací, vsaďte hlavně na svíčky!

Jak prostřít štědrovečerní stůl?

Letošní Vánoce by se skutečně měly nést v klasickém duchu. Nemusíte sahat po žádných moderních talířích a skleničkách, nejlépe uděláte, když vytáhnete z půdy klasický, cibulákový porcelán. Právě ten by měl letos zdobit štědrovečerní tabuli! Tento porcelán má doma jistě každá babička či prababička, proto je navštivte a poproste je o zapůjčení.

A co vánoční dekorace?

Pokud stále přemýšlíte, jak byste domov měli vánočně vyzdobit, taky vám přinášíme pár rad. Kromě klasických girland, které můžete omotat kolem schodiště nebo kolem okenního parapetu, vsaďte na svíčky a svícny. Právě to je dekorace, která se k Vánocům hodí skutečně fenomenálně.

Navíc svícny jsou dneska obecně velice populárním bytovým doplňkem. Najdete je skutečně v každém obchodu s nábytkem či s bytovými doplňky, a to v mnoha zajímavých verzích a provedeních.