Pokojové rostliny pro každého

Jménem neznámé pokojovky, které vypěstuje každý

V každé domácnosti by měly být samozřejmě pokojové rostliny, protože bez nich to bude zkrátka neobydlená domácnost. Pokud se květin bojíte, protože si myslíte, že byste se o ně dokázali postarat, tak vám přinášíme pár tipů na kytičky, které vypěstuje skutečně každý – i ten největší zahradník amatér. Stačí je jenom zalévat jednou za týden či za čtrnáct dnů a máte po starostech.

• Nolina

Tato rostlinka má krásné, dlouhé dekorativní listy a je skutečně jednoduchá na pěstování. Miluje sluníčko, ale nevadí jí ani polostín. Tato květina by rozhodně neměla chybět v žádném moderním domě či bytě. Ano, i byt pro ni není překážkou – suchý panelákový vzduch je pro Nolinu dokonce výborný.

 • Sleziník

Znáte sleziník? Tato pokojová rostlina vypadá naprosto stejně jako kapradí. Je tvořená listy, na nichž jsou mladé rostlinky. Nejlepší je místo plné vzdušné vlhkosti, ale není to podmínkou. Tato rostlina nesnáší přímé světlo, takže se nehodí na okenní parapet. Ve stínu vám neporoste, ale neuhyne vám tam. Nebojte se ji zalévat hojně, vůbec jít to nevadí. Tuto rostlinu takzvaně „nemůžete přelít“.

• Ledviník

Je zajímavé, jak rostliny, které nám názvem připomínají lidské orgány, jsou naprosto nenáročné. Další květinou, o kterou se takřka nemusíme starat, je ledviník, který se taky velmi podobá kapradině. Nejhezčí je nějakém vyvýšeném místě, tedy například na poličce. Nejlépe je mu na jasném sluníčku, tudíž se ho nebojte dát ani na okenní parapet. Vlhký vzduch taky miluje, nevadí mu tedy ani koupelna.

• Ktenante

Tuto květinku byste hned poznali, pokud byste ji viděli. Jedná se o běžnou pokojovou rostlinu, které je hned několik druhů. Nejčastěji se setkáváme s tím druhem, pro který jsou typické stříbřité proužky na tmavě zelených listech. Někdy mají i červené zbarvení na rubu. Nicméně tato rostlinka nepotřebuje skoro nic, než jenom pravidelné mlžení. Dostatečně ji kropte – vždy, když si vzpomenete.