pneumatiky

V zájmu klimatu se v Brně vypouští pneumatiky aut.

Aktivisté za klima a ovzduší se rozhodli pro novou formu boje. Jejich obětí se tentokrát stali řidiči v Brně, a to i bez toho, aby něco konkrétního udělali. Prostě se jen rozhodli mít auto. Aktivisté jim totiž v noci vypustí pneumatiky u vozidel.

Několik desítek auto přišlo o dech

V noci z pondělí na úterý vypustili aktivisté v Brně pneumatiky několika desítkám aut, ale ne jen tak ledajakým. Jejich hlavním cílem byly především vozidla typu SUV, protože podle nich nejvíce škodí ovzduší a planetě. K tomuto projevu protestu se přihlásila skupina Tyre Extinguishers a její čin bude řešen jako přestupek.

Přečtěte si také: Na Cejlu se našly ostatky z doby bronzové!

Veřejné přihlášení k akci

Většina vozidel s vypuštěnými gumami se nacházela ve čtvrti Černé Pole, dle odhadů policie jich bylo celkem asi dvacet. Aktivisté se přihlásili k poškození 36 vozidel. Na svém twitteru skupina uvedla veřejně, že vypustila jednu nebo více pneumatik u aut. Zároveň říkají, že chápou, že se budou majitelé zlobit, ale jízda velkým autem má obrovské dopady na všechny ostatní. K tweetu také přidali důkazní fotografie daných vozidel.

SUV jsou viníkem

SUV jim leží v žaludku nejen kvůli planetě, ale celkovému místu, které takto velké vozy zabírají ve městech. Zároveň také připomínají případ z roku 202, kdy řidička právě tohoto typu vozidla v zástavbě přejela malé dítě, protože ho neviděla.

Další problém vidí v brněnské MHD, které dle nich není dokonalá a vyžaduje časté přestupy a časovou rezervu, z toho důvodu stále více lidí volí dopravu pomocí automobilů. Skupina tedy pouze neútočí, ale také se snaží vznést nápady na to, jak celou situaci zlepšit ku prospěchu všech.