letiště brno

Kam si zaletíte z brněnského letiště?

Sezóna dovolených se blíží a je načase se zamyslet nad tím, kam se letos vydáte. Brněnské letiště je poměrně velké a léta z něj dost linek, takže pokud bydlíte blízko, určitě této možnosti využijte. Další variantou je také letiště Bratislava, který je z Česka co by kamenem dohodil.

Do tepla? Na hory? Na víkend nebo pořádný odpočinek? To je jen několik otázek, které si před samotnou dovolenou položíte. Levné letenky naleznete v dnešní době velmi snadno. Nejlevnější variantou je létání z Vídně, je ale potřeba si k letu připočíst také cestu na letiště, která se může vcelku prodražit.

Kam se létá?

Letiště Brno-Tuřany je druhým největším mezinárodním letištěm u nás, a tak zde najdete spoustu linek, ze kterých si vyberete. Na začátku letního letového řádu najdeme z toho letiště celkem 4 linky do 4 destinací. Z leteckých společností zde působí Ryanair, který létá do Londýna (a to každý den!) a Bergama. Pokud chcete něco exotičtějšího, dostanete se z Brna také do egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam. Do těchto destinací musíte zvolit spolupráci s cestovní agenturou.

Přečtěte si také: Nové skateparky vyvolávají nadšení i obavy.

Praktické rady

Letiště se nachází poblíž dálnice D1, takže se na něj dostanete bez problémů autem. Pokud ovšem nechcete zbytečně připlácet za parkování, doporučujeme využití některé z autobusových linek, která zde jezdí (například autobusy číslo 76, 89 nebo noční linka).

Najdete zde pouze jeden terminál, takže rozhodně nezabloudíte.