Kde najdete v Brně nejlepší kavárny? Víte?

V Brně se rozhodně nemusíte obávat, že byste mohli utrpět kofeinový abstinenční kofeinový záchvat, ba naopak! Kavárny s výběrovou kávou jsou tady na každém rohu. Máme pro vás tipy na to nejlepší, co vás v Brně čeká.

SKØG URBAN

Asi všichni už jste slyšeli o této kavárně. Jedná se totiž o tu nejznámější, kde můžete najít výbornou kávu z domácí pražírny Rusty Nails Coffee Roasters, sladké dobroty, ale i plnohodnotná jídla, když na vás přijde hlad. Večer se z kavárny stane bar, ve kterém se servírují perfektní koktejly. Ve SKØG URBAN tak vlastně můžeš prosedět celý den, aniž by tě to přestalo bavit! Interiér kavárny je laděn do světlých barev ve skandinávském stylu, který prostě oku lahodí. Navíc se můžeš těšit na příjemnou a profesionální obsluhu. Co víc si člověk může od kavárny přát?

Kafec Brněnský

Kafec Brněnský je franšísovým řetězce, najít ho tedy můžeš na více místech, například v Olomouci u vily Primavesi. Kafec je znám svými dokonalými snídaněmi, které si můžeš navolit do detailů podle toho, jak chceš ty a jak to máš nejradši. Kromě slané sekce vyrábějí také nejlepší vafle. Kávu zde nabízejí výběrovou a těšit se můžeš nejen na klasiky, jako jsou variace z espressa, ale také kávu filtrovanou. Výběrovou kávu si dokonce sami vybírají a praží, můžeš si jí tedy ochutnat v kavárně a poté také odnést domů.

MONOGRAM espresso bar

Nejmenší kavárnou s vynikající výběrovou kávou se bezkonkurenčně stává Monogram espresso bar. I zde ochutnáte výběrovou kávu z českých i zahraničních pražíren. Stejně jako ve dvou předchozích, i tady můžete kafe ochutnat ve všech podobách včetně filtru. Kromě tohoto Monogram prodává zrnkovou kávu na doma, ale také pořádá baristické kurzy pro baristy, ale i začátečníky s nadšením pro kávu. Jak uvádí na svých stránkách: „MONOGRAM je malý prostorem, ale velký duchem.“ Lépe bychom to nevystihli.

Punkt.

V kavárně Punkt. Se budete cítit jako v hipsterském ráji. Najdete zde výběrovou kávu z českých i zahraničních pražíren ve všech podobách a navíc také dobroty, které jsou pro bezlepkáře i vegany. Příjemný a milý personál je jen třešničkou na dortu!

Přečtěte si také: Z brněnského náměstí Svobody se ozýval jazz.

Zrekonstruovaný park bude zářit zelení!