letní akce na Moravě

Na jaké kulturní akce se můžete v léta na Moravě těšit?

Léto už se blíží a i letos bude na Moravě ve znamení kulturních akcí. Program bude bohatý a pobavíte se všude a téměř v každý den. My vám dnes ukážeme, které akce si rozhodně není dobré nechat utéct, a na co všechno se můžete těšit.

Léto je období venkovních koncertů, divadla i festivalů nejrůznějších druhů. Tentokrát bude program ještě bohatší než v předchozích letech. Na Moravu totiž zavítá i Johnny Depp nebo rocker Alice Cooper.

Festivaly

Festivaly jsou každoročně neodmyslitelnou součástí jara a zamíří na ně velké množství hudebních fanoušků. Dvoudenní festival Slavkov Open letos slibuje velkou hvězdu, Deep Purple a také Hollywood Vampires. Právě v této skupině najdeme herce Johnnyho Deppa, kytaristu Aerosmith Joea Perryho a rockera Alice Coopera. Festival proběhne 15. a 16. 7.

Přečtěte si také: Kam si zaletíte z brněnského letiště?

Jednodenní koncerty v řadě

Pokud zrovna neholdujete spaní ve stanu a vícedenní hudební party, máme pro vás samozřejmě i tipy na jednodenní koncerty, a to dokonce celou sérii. Letní víkendy totiž vyplní Hudba na vinicích, která slibuje řadu koncertů ve vinařství Sonberk, Lahofer, Chateau Valtice, JOHANN W Třebívlice a Víno ZLOMEK&VÁVRA Boršice. Koncerty začínají už 2. června a vystoupí zde postupně na všech vinicích skupina Jelen, Mig 21, Čechomor, Pokáč, Vašo Patejdl, Tomáš Klus, Lucie Bílá a mnoho dalších. Jedná se o neobyčejný zážitek.

Přečtěte si také: Tipy na květina, které rozzáří váš balkón.

Divadlo

Zkrátka nepřijdou ani milovníci divadla, pro které se chystají Letní Shakespearovské slavnosti, na které si ještě rychle můžete pořídit lístky, dokud nejsou vyprodané.