Michael Kors a Jimmy Choo

Michael Kors a Jimmy Choo již nebudou používat kožešinu pro své produkty

Michael Kors oznámil, že ve svých produktech už nebude používat zvířecí kožešiny. Nová pravidla se budou vztahovat také na Jimmyho Choo, který Michael Kors Holdings získal v červenci minulého roku za dohodu v řádech miliard korun českých.

Tato iniciativa přichází jen pár měsíců poté, co oděvní společnost Gucci oznámila, že také odstraní srst ze svých produktů.

Michael Kors se rozhodl jít cestou bez zvířecí srsti poté, co se výkonný ředitel společnosti John Idol setkal s více presidentem PETA Danem Matthewsem.

Americká luxusní značka od té doby odhalila, že všechny kožené výrobky, které se v současné době vyrábějí, budou postupně zrušeny do prosince 2018 a že v budoucích kolekcích přijdou s novou, alternativou bez kožešin.

“Toto rozhodnutí představuje novou kapitolu, protože naše společnost se hodlá více zaměřit na využití inovativních materiálů,” vysvětluje Idol. Dodává také, že nyní přichází čas na vytváření luxusního vysoce estetického zboží, ale bez zvířecí kůže.

Kors byl dříve trvalým cílem aktivistů za práva zvířat. V červnu skupina demonstrantů PETA narušila živý rozhovor s americkým designérem v Metropolitním muzeu umění v New Yorku tím, že zpívala “Michael Kors má krev na rukou”.

Značka Michael Kors by mohla představit své nové alternativy z umělé kožešiny už v únoru 2018, kdy návrhář představí svou kolekci podzim/zima 2018 na New York Fashion Week.

Oznámení vítají především aktivisté za práva zvířat. Wayne Pacelle, prezident a generální ředitel společnosti Humane Society ve Spojených státech, poznamenal: “S pokroky v užívání umělé kožešiny a zaváděním dalších inovativních materiálů je jasné, že neexistuje žádný důvod, proč bychom měli pokračovat v používání výrobku, který způsobuje tolik bolesti a utrpení.”