drfg-david-rusnak

Rusňákova investiční skupina DRFG založila vlastní nadaci

Investiční skupina DRFG se snaží pomáhat v různých oblastech již od samotného vzniku. Kromě toho, že nabízí své dluhopisy, na které jsou velmi dobré recenze, podporuje také celou řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. Asi před rokem byly tyto podpůrné aktivity sjednoceny a vznikla Nadace DRFG. Ve společnosti DRFG se potkávají lidé, kterým nejde pouze o maximální zisk, ale mají také velký cit vůči regionu. Mnoho lokálních patriotů tak má své sny, vize a cíle. Zakladatel skupiny David Rusňák je bez diskuze hrdý na to, že jeho investiční skupina pomáhá regionu v celé řadě oblastí, a vznik Nadace DRFG byl tedy logickým vyústěním. Velký zájem je i o fond s nemovitostmi, na který si můžete přečíst dobré recenze.

Stávající činnost Nadace DRFG

Nadace je ustavena univerzálně, aby měla volné pole působnosti, pro různé oblasti, které chce podporovat. Například půjde o podporu festivalu Meeting Brno, který bude významně ovlivňovat veřejnou atmosféru v Brně i na celé Moravě. Dalším projektem bude podpora finanční gramotnosti mládeže, zejména pocházejících z neúplných rodin a dětských domovů. Nejde jen o sponzorování, ale i o pomoc vlastními kompetencemi. Nadace má nezištně přinášet radost a zároveň bude mezinárodně ukotvena v European Venture Philanthropy Association sdružující prestižní nadace velkých společností, jako jsou například německé finanční domy, automobilky a lichtenštejnská knížecí banka. Prostřednictvím Nadace DRFG vstupuje do hry také italská podnikatelská asociace Compagnia delle opere. Více informací o nadaci najdete zde: http://www.drfg-nadace.cz/

Firemní filantropie a krédo

Někteří zaměstnanci finanční skupiny začali spontánně přispívat na konto Nadace DRFG. To je velmi silný počin působící navenek, přidává se mnoho jejich přátel a také spolupořadatelů festivalu Meeting Brno. Příklady prostě táhnou a vše se nabaluje jako lavina. Ke štědrým darům pro letošní ročník festivalu, které věnují přímo lidé pracující pro investiční skupinu DRFG, přibývají další. Hlavního krédo zní: všechno začíná setkáním. Jde o metodu práce, ale i osobní zkušenost členů skupiny. Další recenze jistě ukážou, jak je projekt Nadace úspěšný.