Město zalité sluncem: „Alicante“

Město zalité sluncem: „Alicante“

Láká Vás představa Vás, popíjejících Sangrii či uzobávajících tapas na palmami lemované promenádě? Užíváte si rádi nočního života, odpočíváte s libostí na pláži nebo třeba jen milujete historická centra měst obsypaná desítky malých obchůdků? Pak je město Alicante ležící na Španělském pobřeží to pravé pro Vás!

Ačkoli je Alicante turistickým letoviskem, najdete v něm kromě pláží a spousty hotelů také mnohem více. Můžete zde zažít opravdové Španělsko… plné usměvavých lidí, malých kavárniček a v neposlední řadě hluboce dýchající historii.

Hlavní atrakce města

Do očí bijící dominantou, kterou návštěvník zaregistruje již při prvním kontaktu s městem je vysoká skála ležící přímo v centru města, na níž stojí hrad Santa Bárbara. Cesta nahoru je přímo nutností. Buď můžete jít po svých, nebo využít výtah, který za Vás za 2,75 eur překoná dvousetmetrové převýšení. Nástupní stanice je hned u pláže a doveze Vás až na horní náměstí hradu. Výhled je pak přímo okouzlující.

Také ostatní části centra Alicante stojí za návštěvu. Budete si moct užít středomořskou atmosféru zkombinovanou se zajímavou architekturou a jižanskou kulturou. Dobré je také vědět, že vstup do místní galerie umění je zdarma.

Palmový háj v Elche

Budete-li cítit, že Alicante již bylo dost, není nic lehčího, než sednou na autobus a za pár eur dojet do hodinku vzdáleného městečka Elche. To se pyšní nádherným majestátním palmovým hájem, jež čítá více než 300 tisíc kusů palem datlových. Tento palmový háj je součástí Světového dědictví UNESCO.

Začali jste-li o návštěvě Alicante uvažovat, gratuluji! Můžete si vybrat snad každou cestovní agenturu, každá Vás do Alicante dopraví. Toto letovisko je totiž velmi populární. Nicméně se můžete do městečka dostat i po vlastní ose při mnohem nižších nákladech. Můžete si vybrat lety z Prahy, Vídně ale i například Krakova či Katovic.