Brněnské památky

Brněnské památky, které musíte vidět!

Pokud máte víkend volný, rozhodně byste neměli sedět doma. Raději se vydejte poznat zase trochu tu naši krásnou republiku. Pokud se rozhodnete navštívit například Brno, tak byste měli během výletu obejít všechny různé zdejší památky, které se k Brnu vážou. Jestli nevíte, o jakých památkách je řeč, přinášíme vám seznam těch, které byste neměli minout.

Otevřeny jsou celoročně a v každém počasí, proto jenom přijďte.

• hrad Špilberk

Tou největší dominantou Brna je hrad Špilberk. Tento hrad byl založen Přemyslem Otakarem II., a to už kolem roku 1270. Během roku 1578 byl zrekonstruován a renesančně upraven. Nyní je zde muzeum, v němž neustále probíhají výstavy, které jsou velmi zajímavé. Kromě toho si zde můžete prohlédnout například mučírnu nebo třeba kasemnaty s mučicími nástroji či barokní lékárnu, lapidárium nebo můžete vyjít až nahoru na rozhlednu a pokochat se krásným výhledem na město Brno.

• vila Tugendhat

Jistě znáte seznam světového kulturního dědictví UNESCO. I vila Tugendhat je tam. Jedná se o nejvýznačnější předválečné dílo architekta Miese van der Roha. Tato stavba dokonale definovala nové směry moderního bydlení, a dokonce se stala jakousi součástí základních děl, které spadaly do světové moderní architektury.

• Stará radnice

Taky byste při návštěvě Brna neměli minout tu nejstarší světskou budovu, která se v Brně nachází, a sice Starou radnici. Stará radnice je velice bohatá na architekturu, a hlavně je to jakýsi pozdně gotický portál. Dneska si hlavně během letních horkých dnů můžete prohlédnout nejen Ernův sál, ale taky i Křišťálový sál nebo taky Freskový sál.

• Zelný trh

Jistou památkou města Brna je i Zelný trh. Jedná se o krásné náměstí, které zdejší obyvatelé nazývají horním náměstím. Nejčastěji se zde dneska konají trhy, které jsou plné nejen ovoce, ale taky i květin či jiných podobných věcí. Kromě toho zde najdete dominantu v podobě kašny Parnas, která byla postavena už v letech 1690-1965.