Kde hledat byt v Brně

Potřebuju sehnat byt – kde mám hledat?

Brno je univerzitní město, což znamená, že každým rokem se sem nažene nová banda studentů, kteří nastupují na zdejší vysoké školy. Jenže s tím se taky pojí shánění bydlení, což není zrovna jednoduché. Hlavně nyní se ceny pronájmů výrazně zvýšily, proto si ti, kteří nyní studují v Brně prvním rokem, vybírali hlavně koleje, které je vyšly daleko levněji. Pokud ale teprve budete shánět byt v Brně, poradíme vám, kde sehnat poměrně rychle.

Samozřejmě po bydlení v Brně se neshánějí jenom studenti, ale i ti, kteří zde chtějí pracovat. Brno je město příležitostí a nikdo si zde nekoupí byt nebo dům, nejdříve si vždy své první bydlení pronajme. Při výběru bytu buďte opatrní a sledujte všechno – zkontrolujte si, jestli všechno správně funguje či nikoliv. Zkontrolujte si, jestli byt splňuje vaše očekávání a jestli je vše v inzerátu pravdivé. Teprve pak souhlaste s pronájmem a po přečtení podepište smlouvu.

Byty seženete rychle zde:

• Facebook

Každé velké univerzitní město má několik skupin na Facebooku, které se jmenují „pronájem, bydlení, spolubydlení“ či něco v tomto kontextu. Právě zde najdete hromadu, ale hromadu nabídek nejen pronájmu, ale taky i lidí, kteří hledají bydlení. Takové skupiny jsou skvělé, protože se zde vyhnete realitním kancelářím, a hlavně zde splašíte byty za poměrně nízké ceny. Mnohdy vám byty ukážou nájemci před vámi, což znamená, že vás budou informovat o pronajímatelích i o tom, jací jsou v paneláku sousedé.

• Bezrealitky.cz

Jestliže se chcete vyhnout realitní kanceláři, pak byste měli hledat bydlení i na webové adrese bezrealitky.cz. Zde se přidávají nejen koupě, ale i pronájmy, aniž by se do toho pletla realitní kancelář, která vám naúčtuje obrovskou přirážku jenom za zprostředkování.

Pokud vám však připlácení realitní kanceláři nevadí, je tu pro vás web sreality.cz nebo taky ulovdomov.cz.