bezpečnost na koloběžkách

Bolt dbá na bezpečnost a správné chování koloběžkářů

Firma Bolt, která mimo jiné provozuje také sdílené elektrokoloběžky, řeší bezpečnost řidičů a jejich jízdy. Nově chystá také systém, který bude kontrolovat bezpečnost řidičů koloběžek i to, jak jezdí, brzdí či parkují.

Už v té době naleznete na stránkách Bolt formulář, do kterého můžete přiložit fotografii špatné zaparkované koloběžky, či jiný problém s nimi související. Takto se snadno nahlásí problémoví koloběžkáři.

Přečtěte si také: V hodonínské zoo utekli šimpanzi.

Senzory pro kontrolu

Systém, který Bolt chystá, zahrnuje také nainstalování senzorů, které mají za úkol kontrolu toho, jak řidič jezdí, zda prudce brzdí, smýká nebo padá. Novinka má vylepšit bezpečnost provozu i parkování zařízení. Právě kvůli špatnému parkování, respektive pouze odhození koloběžky uprostřed chodníku, vznikaly četné spory mezi městem a firmou. Koloběžky povalující se na chodníku překážely chodcům a tvořily potenciální riziko.

Snížení rychlosti pro recidivisty

Pokud se uživatel koloběžky dopustí nějakého špatného zacházení, jako je právě prudké brzdění, smyk či pád, dostane od aplikace body. V nejhorším případě může dojít k tomu, že mu aplikace omezí rychlost jízdy na 15 kilometrů za hodinu. Pokud ani tohle opatření nepomůže, dojde k zablokování aplikace na týden.

Mohlo by vás také zajímat: Máte předpoklady k podnikání?

Parkujte jen na místech pro koloběžky!

Špatné parkování řeší systém, který umožní jízdu ukončit pouze v případě, že je koloběžka odstavena na k tomu určeném místě. Pokud ji uživatel pouze odloží, aplikace se nevypne a budou mu dál strhávány peníze za výpůjčku.