Na co si dát pozor na trzích v zahraničí

Přinášíme vám tipy, na co si dát pozor na trzích v zahraničí

S vánočními svátky samozřejmě přichází i již zmiňovaný stres. Přece jenom každým rokem v předvánoční čas nic nestíháme – nestíháme uklízet dům, nestíháme zdobit náš dům, nestíháme péct ani nakupovat vánoční dárky. Člověk by to však neměl brát až tak vážně a měl by si i v tomto předvánočním shonu pořádně odpočinout. A není lepšího odpočinku, než u báječného svařeného vína či punče, které si zakoupíme na vánočních trzích.

Vánoční trhy jsou nedílnou součástí vánočních svátků. Každým rokem se na ně nevýslovně těšíme, každým rokem jsme na nich ochotni utratit hotový majlant. Na trzích si samozřejmě kupujeme svařené víno i punč, kupujeme si pečené kaštany nebo si dopřáváme lahodný trdelník.

Pokud se letos rozhodnete vyrazit na trhy do zahraničí, přinášíme vám pár tipů, na co si dát raději pozor. Přece jenom někteří stánkaři jsou filutové a rádi obírají neznalé turisty.

Vždy kontrolujte datum spotřeby!

První radou, která vás zachrání před zbytečně předraženým nákupem, je, abyste si pořádně kontrolovali datum spotřeby. Mnozí stánkaři do své nabídky rádi dávají produkty, které jsou těšně po vypršení data spotřeby nebo které jsou těsně před vypršením data spotřeby. Takové produkty by se měly prodávat už výrazně pod cenou, jenže oni jsou tak vychytralí, že tyto produkty prodávají záměrně předražené.

Pozor si dávejte i na kapsáře!

Kromě toho bychom si měli dávat velký pozor na takzvané kapsáře. Například v Německu tamější policie vydala v minulosti doporučení, v němž se uváděly triky a způsoby, jak si věci pořádně zajistit. Je třeba si neustále hlídat své věci, lidé do sebe v jednom kuse narážejí, někdy to může být samozřejmě cíleně, aby vám z kapsy ukradly například mobilní telefon.

Kapsářů se na vánočních trzích vyskytuje čím dál více. Je tedy skutečně zapotřebí, abyste si na vánočních trzích kapsy i svůj majetek a věci důkladně chránili, protože případný zloděj se pak bohužel už málokdy dohledá.