Koření pro sexy postavu

10 koření pro sexy postavu

Chcete si zlepšit trávení a doladit postavu? Tyto druhy koření vám pomůže.

Hřebíček

Jedná se o usušené poupě tropického stromu, který je známý svou nahořklou příchutí. Má dobrý vliv na zažívání a povzbuzuje tvorbu trávicích enzymů. Řadí se taky mezi koření, které obsahuje nejvyšší obsah antioxidantů.

Skořice

Kůra skořicovníku je takřka všelék. Napomáhá při štěpení tuků a k jejich lepšímu spalování a podporuje metabolismus. Může se také použít k očistě střev od nežádoucích toxinů.

Máta

Už v době starověkého Egypta byla tato bylina známá jako koření. Aktivuje vylučování jater a slinivky břišní a tiší podráždění žlučníku. Zklidňujícím účinkem působí i na nervovou soustavu.

Česnek

Pomáhá při snižování hladiny škodlivého LDL cholesterolu, krevního tlaku a jako prevence rakoviny. Obsahuje alicin, což je látka s přírodně antibakteriálními účinky. Tato látka napomáhá k lepšímu trávení.

Bazalka

Zelená bazalka je zdrojem flavonoidů, naopak červená obsahuje antioxidanty anthokyany. Napomáhá tak k lepší stravitelnosti těžkých jídel a dobrý efekt má i na pocuchané nervy.

Kurkuma

Patří jako jedna ze složek do indického koření kari a ochraňuje nervový systém. Měla by patřit do jídelníčku každé ženy, neboť působí jako prevence rakoviny prsu.

Oregano

Obsahuje velké množství antioxidantů, především fenolové kyseliny, které umí zatočit se škodlivými volnými radikály. Velmi dobře umí zlikvidovat toxiny přijímané s potravou díky antimikrobiálním účinkům.

Černý pepř

Kuličky černého pepře obsahují látku piperin, která velmi dobře bojuje s obezitou. Podporuje produkci žaludečních šťáv a přispívá k štěpení lipidů.

Fenykl

Často se používá k přípravě italských a francouzských pokrmů. Podporuje správné trávení tuků a napomáhá při nadměrném nadýmání. Díky anetolu působí protikřečově na střeva.

Zázvor

Usnadňuje průchod stravy trávicím traktem a zlepšuje zpracování živin obsažených v potravě. Působí protizánětlivě, brzdí růst rakovinových buněk a tiší bolesti svalů po tréninku.