Kam s dětmi v Brně?

Kam s dětmi v Brně?

V České republice máme hromadu míst, kam bychom se mohli vydat, jaká musíme jednou vidět. Jedním takovým místem je i město Brno, které je velice oblíbené. Dnes se jedná o jedno z největších měst v České republice a je to také univerzitní město, kam se každým rokem nahrne mnoho studentů, kteří chtějí posunout své vzdělání opět na vyšší úroveň. Pokud se sem však vydáte jenom na výlet, a ještě navíc s dětmi, tak byste možná ocenili pár rad a tipů, kam se s dětmi v Brně vlastně vydat. Pojďme si proto tipy zmínit, ať víte, kam rovnou zamířit.

• Zoologická zahrada Brno

Děti přece milují zoologické zahrady! Pokud dítě nemiluje zoologické zahrady, tak je pěkně zvláštní. Děti milují vidět zvířata, která jen tak běžně v přírodě neuvidí. Udivují se nad nimi, protože jsou tak velká a někdy tak strašidelná. I Brno samozřejmě takovou zoologickou zahradu nabízí. Najdete ji na ulici U zoologické zahrady. Během prohlídky této zahrady budete moct využít služby vláčku, který vás poveze těmi nejzajímavějšími částmi zoo. Taky mohou děti řádit na zdejším dětském hřišti, ale taky lze využít lanové centrum, které je zde pro děti připraveno.

• Parková dráha Brno

Trochu jedinečným zážitkem je Parková dráha v Brně, která nadchne hlavně kluky, protože ti jsou většinou milovníci mašinek a železnic. Kromě toho zdejší parková dráha nabízí mnohem víc! Samozřejmě železnice jsou to hlavní, proč sem rodiče s dětmi chodí. Bohužel je to atrakce pro děti od tří let a výše. Mladší děti sem bohužel mají vstup zakázán.

Tuto zábavní atrakci najdete na ulici U Parkové dráhy v Brně.

• dětská hřiště

Pokud s dětmi budete mít ještě chvilku do odjezdu domů, vezměte je na zdejší dětská hřiště. Je jich tu skutečně mnoho. Hezká dětská hřiště najdete v parku Špilberk nebo třeba v parku Obilní trh. V centrálním parku Rokle je taky moc hezké hřiště, na kterém si děti jistě užijí kopec zábavy. I v parku Lužánky najdete moc hezké místo pro děti, kde se mohou potkat s novými přáteli.