Poslední srpnový víkend ve znamení bouře

Na jihu Moravy neměli během posledního srpnového víkendu moc klidné spaní. Bojoval totiž se silnou bouří. Nejhorší situace byla v Brně, kde hasiči museli dokonce odčerpávat vodu nejen z bytů.

Neklidná noc

Silný déšť, který se změnil v ničivý živel. K celkem šedesáti pěti zásahům došlo během poslední srpnové sobotní noci. Tyto zásahy byly zapříčiněné silnou bouřkou na jihu Moravy, která znepříjemnila život desítkám obyvatel. Hasiči se nezastavili. Nejen, že odčerpávali vodu, ale i odstraňovali padlé stromy nebo zajišťovali uvolněné střešní tašky.

Nejhorší situace byla v Brně

Během dvou a půl hodiny došlo ve druhém největším městě České republiky k celkem padesáti událostem. Vytrvalý a silný déšť způsobil nutnost odčerpávat vodu nejen ze sklepů, ale i ze suterénů, garáží nebo z komunikací a bohužel i z bytů!

Voda ovlivnila i dopravu

Mluvčí strážníků Pavel Šoba informoval brněnský deník: „Sobotní přívaly v několika ulicích zaplavily silnice a hlídky městské policie na žádost hasičů odčerpávajících vodu asistovali usměrňováním dopravy a naváděním řidičů na objízdné trasy.“

„Podobné nepříjemnosti byly na Kolišti, kde velká voda dokonce na čas uvěznila dvě vozidla a také v Uhelné a Svatopetrské ulici, kde kanalizační vpusti nezvládaly všudypřítomnou vodu přijímat,“ dodal mluvčí pro stejný server.

Za toto století již 6 povodní

Voda se v České republice ukázala jako ničivý živel již několikrát. Ať už během záplav v roce 1997 nebo nejhorších povodních v historii v roce 2002. Během 21. století bylo povodní již šest! Další v letech 2006, 2009, 2010 a 2013.

Přečtěte si také: