Zastupitelé v dubnu podpořili cyklobusy i zdravotnictví

Zastupitelé v dubnu podpořili cyklobusy i zdravotnictví

Brněnští zastupitelé se v dubnu opět činili. Při jejich jednání schválili mnohé – například podpořili takzvané cyklobusy, které se vloni setkali s obrovským zájmem, sto tisíci korunami. Kromě toho se schválili mnohé dotace, a to například orientované na podporu rodiny, aktivního stárnutí nebo neformálních pečovatelů. Peníze se také schválili na podporu doplňkových služeb. Dokonce i největší událost v České republice, a sice závody MotoGP, které se letos uskuteční během prvního srpnového víkendu, se dočkaly podpory. Konkrétně bylo schváleno patnáct milionů korun pro pořadatelský spolek.  

Ani zdravotnictví či oblast zdraví na tom nebyla špatně. Pro oblast zdraví se schválilo více jak šest milionů korun. Dva a půl milionu poslouží na projekty pro podporu rodiny, dva miliony se rozdělí mezi dalších čtyřiačtyřicet projektů. Peníze také obdrží jedenáct žadatelů, jež žádali o dotaci pro neformální pečovatele.  

Zastupitelé mimo jiné schválili také dotaci ve výši deseti milionů korun na velké sportovní události (vyjma MotoGP), na které se můžeme letos těšit.