Finanční gramotnost do škol

Nová mise DRFG: Finanční gramotnost do škol

Projekt neziskové organizace yourchance, který učí děti z neúplných rodin a dětských domovů finanční gramotnosti, podporuje Nadace DRFG už čtvrtým rokem. Tohle téma ale některé zaměstnance skupiny DRFG Davida Rusňáka zajímá a inspiruje natolik, že se sami rozhodli finančnímu vzdělávání studentů aktivně věnovat. První vlaštovku vyslal investiční konzultant společnosti FINEST Invest Jiří Šimorda, který se s kolegy Pavlem Pastorkem a Jakubem Horákem rozhodl uspořádat interaktivní přednášku pro studenty maturitních ročníků na ostravské AHOL Střední odborné škole.

Šimorda chtěl touto formou přednášky a zároveň také diskuze studentům čtvrtým ročníků vysvětlit, jak dnes fungují finanční trhy, aby se v nich dokázali dobře orientovat, uměli si správně vybrat a také aby nenaletěli například podvodným pyramidovým hrám neboli takzvaným letadlům. Akce byla vedením školy přijata velmi vřele a zároveň je to také jedna z forem podpory Moravskoslezského regionu, kde společnost DRFG také působí.

Podílové fondy a dluhopisy DRFG Davida Rusňáka

Studenti ve věku osmnáct a devatenáct let se během dvou hodin dozvěděli základní informace o finančních instrumentech, a to nejen těch, které nabízí finanční distribuce DRFG. Dostali základní informace například o podílových nemovitostních fondech, dluhopisech nebo hypotékách, tak aby chápali, jaké různé finanční instrumenty na trhu existují a na co si při jejich výběru dávat pozor.

Přednáška byla pozitivně přijata nejen vedením školy, ale také samotnými studenty. Proto samotné vedení školy iniciovalo další pokračování tohoto kurzu finanční gramotnosti, se uskuteční 10. dubna také za účasti analytika Ondřeje Záruby. A díky pozitivním recenzím na stránkách školy se chystá pokračování přednášek také v příštím školním roce.