queer pride brno

Queer Pride Brno je v plném proudu!

Už od 2. června až po neděli 11. června probíhá Queer Pride v Brně. Jak hlásají sami pořadatelé „průvody jsou na Brno příliš okázalé“, a tak si raději v Brně vytvořili rovnou celý týden přednášek a workshopů na témata, která mohou hýbat naší budoucností.

Queer Pride Brno započal 2. června se na nejrůznějších akcích debatuje, poslouchá, ale i tančí a zpívá. Mezi přednáškami jste si mohli poslechnout například tu o policejní razii v New Yorku a následném povstání, které je považováno za nejdůležitější v LGBT+ komunitě. Mezi workshopy byly také debaty s autorkami podcastu Vyhonit ďábla a mnoho dalších.

Přečtěte si také: Jak jsou na tom zubaři v Brně?

Co dnes?

Abychom nezůstávali jen v minulosti a pohlédli tam, kam míříme. Čeká vás v Brně ještě spousta zajímavých událostí v rámci Pride Weeku. Přímo dnes se můžete těši na Čtení pro (pra)rodiče a děti s Ivory Divine, které zahrnuje například pohádky o dvou tatíncích. Dále navštivte například Bezpečný prostro s Pluskem, do kterého si můžete přijít popovídat nebo se svěřit.

Programu se účastní také známá jména, jako je Filip Titlbach, Eliška Podzimková nebo Jana Kunová. Tyto osobnosti vám během týdne představí svůj příběh a poskytnou také prostor pro vaše vlastní zkušenosti.

A co o víkendu?

V sobotu 10. 6. 2023 od 13 do 19 hodin se posedí v Björnsonově sadu u dobrého jídla a pití od Piknikboxu, Tří ocásků a Božského kopečku, víno od Dog in Dock a drinků z Lemon Music Clubu. Zahrajete si tady také deskovky z kolekce čajovny Za zrcadlem. Soboty se zúčastní také spolek Vesna, který vám ukáže, jak lze recyklovat oblečení a vytvořit udržitelný šatník.

V Safe zóně tentokrát najdete organizaci Spondea, která se zabývá problematikou násilí ve vztazích. Ve 14 hodin dokonce proběhne workshop na téma Ovládni svůj vztek.

Rozhodně tedy neváhejte a přijďte načerpat inspiraci, potkat nové lidi a něčemu novému se přiučit.