Brněnský sportovec roku

Kdo se stal brněnským sportovcem roku?

Brno dlouhodobě podporuje sport jako takový. Na území města Brna se neustále konají nejrůznější sportovní události. K těm slavnostnějším sportovním událostem patří například udělování cen „Brněnský sportovec roku“. Cena se uděluje každým rokem a už čtyři roky má stejného vítěze. Letos už počtvrté se brněnským sportovcem roku stal Adam Ondra.

Tuto soutěž pořádá společnost Galant Brno. Letos (stejně jako tři roky předtím) putovala opět do rukou lezce Adama Ondry. Adam Ondra je velice talentovaný mladík, který má za sebou opět až neuvěřitelný rok. Během uplynulého roku se například stal prvním na světě, kdo vylezl cestu v dosud nepřekonané 9c.

Kromě brněnského sportovce roku se udělovala taky cena pro „Nejlepší sportovní kolektiv“. Tuto kategorii ovládli hokejisté brněnské Komety. Také se řada sportovců ocitla v síni slávy. Do této síně byli uvedeni hned tři sportovci, a sice basketbalista Vlastimil Havlík, dále kulturista Libor Minařík (kterého můžete znát pod přezdívkou Mr. Triceps) a volejbalistka Svatava Vráželová.