lokální zelenina

Lokální zelenina z automatu? Brňané si chodí pro zeleninu od farmářů.

Obyvatelé brněnských Kohoutovic mají přístup k ovoci a zelenině od lokálních farmářů kdykoliv. Stačí si pro ně zajít do automatu. Lokální zelenina je vždy čerstvá a přístupná v kteroukoliv denní dobu.

A jaké jsou ceny?

Například za tři kila brambor zaplatíte v automatu 55 Kč. Za stejnou částku pořídíte kilo a půl jablek. Ceny tedy odpovídají cenám, které nalezneme v běžných obchodech. Rozdíl ovšem je, že v tomto případě podporujeme malé lokální farmáře. Prodávají zde farmáři z Malhostovic a okolí.

Lokální zelenina

Automat, který nese název Bramat, najdou obyvatelé na náměstí u OC Lipsko. Tady bylo do té doby možné pořídit ovoce i zeleninu ve stáncích. Kromě zmiňovaných brambor a jablek najdete v nabídce automatu také cibuli, česnek a hrušky.

Kvalitu potravin uchovává v Bramatu klimatizační jednotka i topení.

Hlavním cílem projektu je přiblížit obyvatelům suroviny, které jsou vypěstované v jejich kraji. Tím se podpory dočkají také malí farmáři. První automat už fungoval v brněnských Řečkovicích.

Za produkty je možné platit hotově, ale i kartou.

Přečtěte si také: Příroda u vás doma.

FarmBox v Brně

V jihomoravské metropoli si můžete objednat čerstvé ovoce a zeleninu až domů. Fungují zde totiž tzv. farmboxy. Rodinná firma se snaží poskytovat zákazníkům výhradně nejčerstvější potraviny od farmářů. Všechny potraviny objednává až na základě požadavků zákazníků, takže se nic nevyhazuje. Kromě ovoce a zeleniny již firma rozšířila svou nabídky také na pečivo a čerstvé maso.