vánoční špilberk

Vánoční Špilberk

Během adventu můžete přijít nasát vánoční atmosféru nejen na svařákem provoněná náměstí, ale také na hrad Špilberk. Je zde přichystán bohatý program pro děti i dospělé, který začal už v prvním adventním víkendu.

Kromě bohatého programu mohou návštěvníci využít také prodloužené otevírací doby areálu. Kouzelnou atmosféru na vánočně osvětleném hradu mohou užívat až do 21 hodin.

Tvořivé dílničky

Každou sobotu jsou zde pro děti připravené adventní tvořivé dílničky, v rámci nich si budou moci vytvořit krásnou vánoční památku. Součástí vstupenky je také možnost podívat se do všech stálých výstav hradu zcela zdarma, takže o zábavu nebudou ochuzeni ani dospělí.

Čertovské Vánoce

Další akcí pro děti jsou poté jednodenní Čertovské Vánoce a možná přijde i anděl. Ta se bude konat 10. prosince od 10 hodina, vstup je zdarma a návštěvníci se mohou těšit na vánoční soutěže s čertovskou tématikou. Zkrátka nepřijdou ani rodiče, protože na nádvoří najdou takzvaný jarmark chutí, kde si budou moct vyzkoušet různé tradiční dobroty a nebude chybět ani opékání špekáčků. Třešničkou na dortu programu bude večerní ohňová show.

Folklor i bohoslužba

Týden před Vánoci bude na Špilberku věnován tradicím a folkloru. Jednou z dalších akcí na velkém nádvoří budou Šťastné a veselé s Petrovem a Javorníčkem, kde se v sobotu 17.12. představí dětský folklorní soubor Javorníček Brno.

Oficiální program téměř všech akcí bude probíhat od 10 do 17 hodin. Poté bude následovat poněkud klidnější zábava v podobě vánoční bohoslužby od římskokatolické farnosti u katdrály sv. Petra a Pavla. Ta začne ve 14 hodin opět na velkém nádvoří.