Superpotraviny 21. století

Seznamte se se superpotravinami 21. století!

V současné době bychom měli dbát na naše zdraví. Přece jenom jsme neustále lákáni do rychlých občerstvení, na každém rohu cítíme vůni hranolek a hamburgerů. Jenže tato strava pro nás není zrovna nejlepší. Samozřejmě jednou za čas neuškodí, když si dáte něco nezdravého, není však dobré, abyste něco nezdravého jedli neustále. Převažovat by ve vašem jídelníčku měla rozhodně zdravá strava, k níž se řadí i takzvané superpotraviny 21. století.

Pokud jste o superpotravinách ještě neslyšeli, tak vám je ihned představíme. Jsou to naprosto fantastické suroviny a potraviny, které v sobě mají mnoho tělu prospěšných látek. Najdeme v nich nejen velkou řadu vitaminů, ale taky se v nich nachází kromě minerálních látek i látky, které nám pomáhají zhubnout.

Jak nám superpotraviny pomáhají zhubnout?

Superpotraviny 21. století v sobě mají zajímavé látky, které urychlují náš metabolismus, což znamená, že rychleji spalujeme kalorie. Kromě toho nám dokonale zahánějí chuť na sladké či nezdravé jídlo, stejně tak díky těmto potravinám docílíme pocitu sytosti, tudíž nemáme tendenci si k obědu nakládat zbytečně velké porce či nemáme tendenci si přidávat.

Co se řadí do kategorie „superpotraviny 21. století“?

Do této kategorie se řadí například chia semínka, které si běžně dáváme do jogurtů k snídani nebo které si přidáváme do obyčejné vody, aby pro nás voda byla sytější. Kromě toho se do této kategorie řadí i takzvané plody goji nebo například různá slunečnicová semínka či podobná semínka, která prospívají našemu zdraví.

Kde tyto superpotraviny seženeme?

Dneska se superpotraviny prodávají takřka na každém rohu. Prodávají se nejen v klasických supermarketech a hypermarketech, ale taky na ně narazíte například ve zdravé výživě či v podobných kamenných prodejnách. K dostání jsou samozřejmě i na internetu.