Krásné město Valencie

Krásné město Valencie

Pobřežní město zalité sluncem, plné úžasné architektury, ve kterém se můžete kochat historii stejně jako opalovat na pláži. Nejste-li ale fanouškem unavených letních pařáků ani české zimy, vyrazte do Španělska právě teď. Nebo počkejte do března a jeďte jaru naproti.

Finanční náročnost

Chcete-li toto město navštívit, můžete samozřejmě využít služeb cestovních kanceláří. Nebo můžete jet po vlastní ose a ušetřit několik tisíc korun. Stačí sledovat letenky v dostatečném, zhruba dvou měsíčním předstihu. Letenky nízkonákladových leteckých společností do této lokality zakoupíte jak z pražského, tak i vídeňského letiště.

Ubytování si jednoduše zarezervujete přes internet např. na serveru booking.com, přesně ve Vámi vybrané lokalitě. A ceny mimo sezónu nejsou nijak závratné. To platí i o cenách potravin. Ty v obchodě nakoupíte zhruba o 10 procent dráž než u nás. Snídani, která zahrnuje dobrou místní kávu a pořádný toast z bílého betonu s typickým rajčatovým protlakem pořídíte běžné za 2,20 euro. Cena obědového menu je ale zhruba o 50 a vyšší než u nás (počítám-li menu v ČR za 120 Kč).

Co určitě navštívit

V městě je toho mnoho k vidění. Zadáte-li si Valencie do vyhledávače, vyjede Vám spousta výsledků zobrazujících Oceánografické muzeu Valencie. To je spíš uměleckým dílem nebo architektonickým skvostem než stavbou. Bílý beton, sklo, voda a kov to jsou hlavní prvky, které Vám při návštěvě parku obklopí.

Park je tedy pojat jak vědecké, vzdělávací a zábavní centrum, kde můžete navštívit technické interaktivní muzeu a také oceánografický park s obrovským akváriem, jež vás obklopí, neboť je pojato jako tunel.

Celý park se nachází v zeleném korytě řeky, která zde protékala a která Vás na jedné straně zavede k moři, na druhé k centru města. Bývalé říční koryto je nyní parkem a jsou v něm cyklostezky, fotbalová hřiště, kavárny atd.

Pomalou procházku se dostanete do centra města, kde jistě stojí za návštěvu Radniční náměstí s fontánou uprostřed, městský trh, Valencijská katedrála a mnoho dalšího. Centrum je krásným místem k pomalému toulání, skoro za každým rohem na Vás vykoukne nový kostel či jiná památka.

Dobrým nápadem je také půjčení kola, což na den vyjde 8 euro, na 3 hodiny pak eur pět.