Vyražte do Ostravy

Kam vyrazit v Česku? Zkuste Ostravu!

Kolik Vašich známých Vám kdy řeklo, že jeli na výlet do Ostravy? A co vlastně víte o tom, co Vám může, toto bývalé ocelové srdce Česka nabídnout? Výhodou Ostravy je to, že od ní většinou nikdo nic neočekává. Můžete být tedy jen překvapeni. A snad i příjemně.

Ostrava prošla v posledních dvou desetiletích výraznou proměnou. Musela upustit od svého značného příklonu k těžebnímu průmyslu a začít se ubírat jiným směrem… nakonec cestu našla, ale důležité bylo upoutat mladé lidi ve městě ne jen po stránce pracovní, ale také po stránce kulturního vyžití.

Dolní oblast Vítkovic

V současnosti je asi největším tahákem ve městě areál restrukturalizované Dolní oblasti bývalých vítkovických železáren. V létě je areál místem konání slavného festivalu Colours of Ostrava či festivalu zaměřeného na elektronickou muziku Beats for Love, ale také mnoha dalších.

Součástí Dolní oblasti je také Svět techniky. Ten, se jak název vypovídá, zaměřuje na fungování technického světa kolem nás, ale také na přírodu a její důležitost pro člověka. Svět techniky učí své návštěvníky rozumět realitě okolo, ale hravou formou, kdy si návštěvníci mohou vše osahat a vyzkoušet

Svět techniky je rozdělen na Malý a Velký. Velký ocení spíše starší děti. Vstupné pro dospělé je během víkendu 240 Kč na osobu, za dítě pak 180 Kč. Nicméně než Velký svět projdete, zabere Vám to několik hodin.

Malý Svět techniky pak ocení spíše menší návštěvníci, nicméně užijete si jej jistě s nimi. Vstupné pro dospělé činí během víkendu 130 Kč, za dítě zaplatíte 90 Kč.

Chcete-li se podívat do Centra města, určitě byste neměli vynechat Vyhlídkovou věž Nové radnice. Vstup se pohybuje okolo 40 Kč a naskytne se Vám výhled na širší centrum města, včetně parku a řeky Ostravice. Centrum města je navíc plné kaváren a hospůdek.

Budete-li v Ostravě zůstávat přes noc, jistě oceníte některé z místních divadel. Místní Komorní scéna Aréna vyhrává jedno divadelní ocenění za druhým, určitě se tedy vyplatí do divadla zajít. Nicméně v centru můžete navštívit i Divadlo Jiřího Myrona, Starou Arénu či centrum Cooltour. Klub Parník či Klub Atlantik pak nabízejí posezení u piva či kávy za doprovodu živé hudby, při recitálu či zajímavé přednášce.

A jestli byste Ostravy neměli ještě dost, 10 minut autem z centra leží Landek Park, ve kterém si můžete zasportovat, nebo sfárat do hlubin a poslechnout si přednášku o tom, jak se zde těžilo uhlí.