Kokos a kaki blahodárné účinky

Kokos a Kaki – znáte účinky těchto druhů tropického ovoce?

Jelikož na nás na každém rohu číhají bakterie a viry, je třeba, abychom byli neustále ve střehu a abychom posilovali naši imunitu. Posílit naši imunitu můžeme různými způsoby – například otužováním nebo samozřejmě konzumací většího množství vitaminů. Vitaminy však nehledejte jenom v klasickém ovoci, ale zkuste sáhnout i po tom tropickém. Přece jenom v době vánočních svátků nebude o tropické ovoce nouze, zkuste si tedy koupit kokos a kaki a my vám hned prozradíme, jaké účinky pro vaše zdraví budou mít.

Kromě toho, že má tropické ovoce v sobě velkou škálu živin a látek, které podporují hubnutí, mají taky blahodárné účinky na naše zdraví. Kromě kokosu či kaki můžeme zvýšit konzumaci i ananasu, granátového jablka nebo třeba fíků.

Nyní se však zaměřme na kaki a kokos.

Jaké pozitivní účinky v sobě skrývá kokos?

Kokos se aktuálně velice využívá při zdravém stravování. Je to opravdu zdravé ovoce, které v sobě obsahuje velké množství vitaminu B1, B2, B3, B6, E a vitaminu C, který je mimochodem prospěšný pro naši imunitu. Kromě toho je to zdroj minerálních látek, jimiž je železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, křemík a sodík. Doplňuje nám vlákninu a přináší nám dostatek bílkovin.

Kokos si dneska můžeme koupit nejen v jeho klasické kulaté podobě, ale taky v podobě kokosové vody, která je velice výživná a která povzbuzuje náš krevní oběh. Dále si ho můžeme pořídit ve formě kokosového krému – zde není žádný cholesterol, kdybyste ho použili na smažení. Taky ho lze pořídit v podobě kokosového mléka, které se dává do kávy nebo do zdravých smoothie nápojů. Zakoupit si můžeme i kokosový olej, který je báječný nejen pro zdravé vaření, ale taky účinně bojuje proti lupům a proti suché pokožce.

Jaké pozitivní účinky v sobě skrývá kaki?

Určitě znáte toto ovoce, které vypadá trochu jako rajče, přesto voní po vanilce a je naoranžovělé. Toto tropické ovoce nám posiluje imunitní systém, dále nám pomáhá proti stresu, únavě a nervozitě, taky nám pomáhá zpevnit naše kosti či bojuje proti srdečním potížím.