Správný program sušičky

Díky správnému programu sušičky se vyhnete i žehlení

Ačkoli při používání myčky většina lidí používá většinou okolo dvou programů, při používání pračky je tomu jinak. Při používání sušičky je volba programu ještě důležitější. Může za to různorodost materiálu, ale také doporučení výrobců.

Omezit se při sušení prádla jen na program bavlna či jemné prádlo by se uživateli mohlo nevyplatit. Programů je dnes velké množství, od těch na vlnu, ručníky, přes peří košile atd.

Důležité je však také správně prádlo roztřídit. Nesmíte také zapomenou na to, že například zipy mohou poškodit další kusy prádla. Džíny není dobré prát s bavlněnými svršky, a to ani v případě, mají-li stejnou barvu. Nejlepší je džíny prát a sušit samostatně. Navíc většina značek má pro ně i speciální programy.

Jakou sušičku vybrat?

Dobrou volbou jsou také sušičky s tepelným čerpadlem. Ty umožňují sušit při nižších teplotách. Oceníte to třeba při sušení džínů, které mají při vyšších teplotách tendenci se srážet. Vysoké teploty navíc nejsou dobré ani pro oblečení s příměsí lycry a jiných elastinových vláken.

Nejste-li právě milovníkem žehlení, využívejte sušičku podle typu prádla. Do pětikilového bubnu rozhodně nevkládejte množství košil o této hmotnosti. Počítáme-li u nich s hmotností okolo 200 gramů, vložte jich do bubnu pouze pět nebo šest. Potřebují totiž „dostatek prostoru“, abyste je následně nemuseli sušit.

Sušičky si hravě pohrají i s péřovými bundami nebo polštáři. Je však nutné zabezpečit „načechrávání“. Do bubnu sušičky tak vložte speciální míčky, jež někteří výrobci již dokonce ke svým výrobkům přikládají. Jelikož vyčištění jedné péřové bundy stojí okolo 350 korun, majitelům sušičky s programem peří jejich pomocníci výrazně ušetří.

Sušičky pro alergiky

Rostoucí počet alergiků motivuje i výrobce k tomu, aby zvýšili svou péči o uživatele sušiček. Pečeť kvality ECARF označuje ty spotřebiče, jež nabízejí programy respektující specifické potřeby alergiků a citlivou pokožku.