novoroční předsevzetí

Klasická novoroční předsevzetí

Nový rok, nové já. Je vám to povědomé? Nový rok pokaždé láká mnoho lidí k tomu, aby začali s něčím novým, nebo naopak něco ukončili. Dáváte si nějaká novoroční předsevzetí nebo jste zastánci toho, že když budete chtít, začnete kdykoliv?

Spousta Čechů si k novému roku nadělí předsevzetí, které jim ale vydrží jen pár týdnů nebo dokonce dnů. Většinou to jsou dlouho odkládaná rozhodnutí, která nechtějí splnit na 100 %. Kdyby totiž chtěli, nečekali by na nový rok. Je možné předsevzetí dodržet?

Nastavte si reálné cíle

Pokud máte příliš velké cíle, za kterými se honíte, může to být pro vás spíše demotivační. Čím více a déle vám něco nepůjde, tím dříve na to zanevřete. Zkuste si dát méně malých cílů, jejichž plnění vás bude bavit a motivovat k tomu pokračovat dále.

Buďte konkrétní

i za cíl, že chcete zhubnout, ale rovnou si určete kolik. Chcete začít se cvičením? A co konkrétního by vás bavilo a šlo vám? Když si budete představovat abstraktní cíle, ani jejich plnění se vám nevyrýsuje v jasných konturách. V hlavě si rovnou ujasněte, co přesně chcete a za tím se vám poté půjde mnohem lépe.

Začněte kdykoliv

A co kdybyste letos začali dřív, nebo později? Předsevzetí děláte primárně kvůli sobě a nezáleží přitom na dni, kdy jej začnete plnit. Čím dříve, tím lépe. Naučte se začít s čímkoliv úplně kdykoliv a uvidíte, že vám to ulehčí život nejen v otázce novoročních předsevzetí.