Netřesk – květina na zahradu

Netřesk – květina, která dovede zahradu k dokonalosti

Pokud máte krásný velký dům, určitě se staráte o vaši zahradu. Ta zkrátka k velkému domu neodmyslitelně patří. Jistě, je to starost navíc – musíte neustále sekat trávu, vysazovat rostliny, starat se o rostliny a tak dále. Je to zkrátka jenom starost navíc, ale na druhou stranu je to i radost navíc. Pokud se o vaši zahradu staráte skutečně královsky, přesto vám stále připadá nedokonalá, máme pro vás jeden tip. Ten tip se jmenuje netřesk.

Květiny mají většinou na starosti ženy. Právě ony se starají, aby jejich skalka stále vzkvétala, neustále květiny zalévají, přesazují je. K těm klasickým květinám, které máme na zahrádce, se řadí například lilie, ale taky růže nebo například jiřiny. Pokud však toužíte zahrádku oživit květinou, které nevadí zima ani mráz, měli byste sáhnout právě po netřesku.

Někdy i maličkost, jako je netřesk, dokáže zdokonalit zahradu a přizpůsobit ji vašim představám.

Znáte netřesk?

Možná si netřesk aktuálně neumíte vybavit. My vám ho však ihned popíšeme. Jedná se o květinu, která má tučné listy, které po zlomení vylučují jakousi buněčnou šťávu. Netřesk se obecně řadí mezi sukulenty. Je to jakási kuriozita ve světě květin, která na rozdíl od jiných květin odolává dokonale mrazu či jakémukoliv nevlídnému počasí.

Jak se o netřesk starat a jaké lze koupit druhy?

Netřesk patří k těm sukulentům a rostlinám, o které se mohou starat i zahradníci-amatéři. K životu této rostlinky totiž stačí jenom pár kapek deště a trocha hlíny. Žije jinak svým vlastním životem a nemá ráda, když jí do života někdo jakkoliv zasahuje.

Co se týče druhů a dostupnost. Na trhu je dostupných skutečně mnoho druhů, které si zamilujeme. K těm nejběžnějším se řadí netřesk horský, netřesk střešní, dále taky netřesk pavučinatý či brvitý. Běžně taky zakoupíte i netřesk vápnomilný, který je taky poměrně v oblibě.