Už jste si zvykli na nové jízdní řády vlaků v Brně?

Už jste si zvykli na nové jízdní řády vlaků v Brně?

Jak už určitě víte, začátkem loňského prosince započala rekonstrukce brněnského hlavního nádraží. Konkrétně zde probíhá rekonstrukce zabezpečovacího zařízení, což ostatně je důvodem, proč začaly platit nové jízdní řády. Od začátku prosince jste si tedy museli začít zvykat na novinky, které se vlakových spojů a jejich odjezdů týkají. Otázkou nyní je, zvykli jste si?

Podle zaměstnanců hlavního nádraží se čekal větší zmatek, počátek rekonstrukce se podle všeho povedl na výbornou. Bohužel cestující, kteří jezdili pravidelně z brněnského hlavního nádraží, si na své spoje, na něž byly zvyklí, budou muset nějaký ten pátek počkat. Rekonstrukce by totiž měla ovlivňovat provoz vlaků po celý dlouhý rok.

Zmiňovaná rekonstrukce zabezpečovacího zařízení na brněnském hlavním nádraží by podle informací měla stát skoro dvě miliardy korun. Rekonstruovat se ale nebude jen zmiňované zabezpečovací zařízení, ale stavebními úpravami projdou také památkově chráněné mosty přes Hybešovu či přes Křídlovickou ulici.